Akgöz: “24 haziran bir fırsattır”

Akgöz: “24 haziran bir fırsattır”
08.05.2018
132
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili aday adayı Av.Tufan Akcagöz, Çarşamba Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Kitabın, okumanın, aydınlanmanın, insan için bir ilaç niteliği taşıdığına vurgu yapan Akcagöz, “Çarşamba kitap fuarı, her geçen sene daha büyük ilgi görüyor. Çarşamba Belediyesi’ni, bu güzel etkinlik için candan, gönülden kutluyorum. Az okuyan bir milletiz. Bunu kabul edelim. Bunun için, bunu olumlu bir şekilde tersine çevirmek için zaman zaman bir takım etkinlikler yapılıyor. Bunları da yararlı buluyorum. Samsun kitap okuyor kampanyası, bunlardan biriydi ve Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Örgütü olarak biz de bu kampanyaya destek vermiştik ama yetmez. Kitap okumanın, kalıcı bir alışkanlık haline getirilmesi, eğitim sisteminin bir parçası olarak görülmelidir. Bir öğrenci, 10 kitap okumadan liseyi bitiriyorsa, o işte bir gariplik var demektir. Bir lise mezunu, iki şiiri ezbere bilmiyorsa o işte bir yanlışlık var demektir. Dolayısıyla, eğitim sistemini de yeniden gözden geçirmek gerekir. Eğitim sistemini, her gelen Bakan’ın kurcaladığı, uygulanan metodun sezonluk değiştirildiği bir durumdan derhal kurtarmak gerekir. Bunun için de, Hasan Ali Yücel gibi eğitimcilerin iş başına getirilmesi gerekir. Ancak, bu gibi eğitimcileri AKP kadrosu içinde bulmak imkansızdır. O nedenle, memleketin selameti açısından 24 Haziran’da bu siyasi iktidardan kurtulmak, eğitim sistemini modern, özgür, bilimsel bir temele oturtmak için halktan yana politikalar üreten bir siyasi iktidarı kurmak zorundayız.” dedi.

Dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın, ‘Eğitim seviyesi arttıkça, AKP’nin oyları düşüyor’ sözlerini hatırlatan Tufan Akcagöz, “Bir parti açısından, kabul edilebilir bir durum olmamalı ama sanki güzel bir şeymiş gibi çıkmış bunu söylüyorlar. Ülkedeki eğitim seviyesini yükseltmek için çaba harcamamalarının temel gerekçesi, bu sözde gizlidir. Halbuki, millet çok okusun, kaliteli bir eğitim alsın ve kime oy verecekse versin. İlk emri ‘oku’ diye başlayan bir dinin mensuplarının, okula, okullaşmaya, eğitim kalitesine daha çok önem vermesi gerekmez mi? Samsun’da da kitap okuma oranının düşük olduğunu görüyoruz. Fuarlar, dönemsel olarak bu alanda canlılık yaratsa da, maalesef yeterli olmuyor, olamıyor. O halde, eğitim sistemini değiştirmekten başka çare yok. 24 Haziran, bunun için büyük fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek bizim elimizde. Ben Samsun halkına güveniyorum. Samsun halkının, özgür iradesiyle doğru karar vereceğine yürekten inanıyorum. Kendisine oy vermeyenlere münafık diyorlar. Bu anlayıştan kurtulmak zorundayız. Vatandaşa böyle hakaret edilir mi? Tayyip Erdoğan diyor bunu. Sana oy vermeyen münafıksa; senin için, ‘Allah’ın tüm vasıflarını üzerinde taşıyor, ona dokunmak ibadettir’ diyenler ve bunlara sessiz kalanlar nedir?’ diye konuştu.

Kitap Fuarı’nda Şair Şükrü Erbaş’la bir süre sohbet eden Tufan Akcagöz, alandan ayrıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber