resim yükle

Trabzon’da Teknoloji Festivali başladı

Trabzon’da Teknoloji Festivali başladı
02.06.2024
A+
A-

Trabzon’da Teknoloji Festivali başladı

“TTFEST ile Hedef Geleceğimiz” ilkesiyle düzenlenen festival, açılış töreni ile başladı.

Hüseyin Avni Aker Millet Bahçesi’nde düzenlenen festivale Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, eşi Güllühan Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Teknoloji Derneği Başkanı Aydın Birincioğlu ve diğer davetliler katıldı.

d0a91fda 78be 46f1 b9d6 0580d88ef57b

Konuşmasında, Trabzon Teknoloji Festivali’nin açılışında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yıldırım, “Teknoloji, günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye kadar her alanda teknolojinin sunduğu imkânlar, yaşam kalitemizi artırmakta ve insanlığın ilerlemesine katkıda bulunmaktadır.

5332aded 6430 4580 b1b7 3b60a37dbfe7

Özellikle son yıllarda yaşadığımız dijital dönüşüm, dünyayı daha küçük, daha bağlantılı ve daha erişilebilir bir yer haline getirmiştir. Bu dönüşümün en büyük mimarları ise şüphesiz ki sizler, geleceğin teknoloji liderleri olan gençlerimiz ve çocuklarımızsınız.

Bugün burada, sizlerin heyecanına ortak olmak ve teknolojinin sunduğu sonsuz imkânları birlikte keşfetmek için toplandık.

192190bd 9bcc 4e78 b046 3f0ee310443d

Şunu bilmek gerekir ki bu festivalin mutfağında büyük bir mesai ve emek bulunmaktadır. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Sizlerin özverili çalışmaları ve vizyoner bakış açılarınız sayesinde bu festival, bilgi ve yeniliği bir araya getiren eşsiz bir platform oluşturdu.” dedi. Sözlerine gençlere ve çocuklara seslenerek devam eden Vali Yıldırım “Sizler, bu ülkenin geleceğini inşa edecek olan kahramanlarsınız. Bugün burada edineceğiniz bilgiler, tanışacağınız yeni teknolojiler ve kuracağınız dostluklar, geleceğinizi şekillendirecek en önemli adımlardır. Unutmayın ki, her büyük başarı, küçük bir adımla başlar. Sizlerin azmi, kararlılığı ve merakı, dünyanın geleceğini değiştirecek güce sahiptir.

a9caf83f 744a 48ec 96fb 1a29f53fceb9

Cesaretli olun, hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin. Karşılaşacağınız zorluklar sizi yıldırmasın, aksine daha da güçlendirsin. Her başarısızlık, aslında büyük bir başarıya atılan ilk adımdır. Bilin ki bizler sizin yanınızdayız ve sizinle gurur duyuyoruz.

Bu festivalin, sizlere ilham vermesi ve gelecekteki başarılarınızın temellerini atmanıza yardımcı olması dileğiyle, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

2dbc9a14 c4d6 4d2b 8661 38ece8dcb0b2

Konuşmaların ardından Vali Yıldırım ve davetliler kurulan teknoloji stantlarını gezerek öğrencilerin yaptığı eserler hakkında bilgi aldı.

Teknoloji Festivali, 2 Haziran Pazar günü yapılacak olan ödül töreniyle sonra erecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber