TMOK desteği ile dağ kayağı antrenör teknik eğitim ve gelişim semineri desteği düzenlendi

TMOK desteği ile dağ kayağı antrenör teknik eğitim ve gelişim semineri desteği düzenlendi
10.01.2024
A+
A-

TMOK desteği ile dağ kayağı antrenör teknik eğitim ve gelişim semineri desteği düzenlendi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin antrenörlerimizin gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla uyguladığı “Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları” çerçevesinde Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) ve Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) iş birliği ile düzenlenen “Dağ Kayağı Antrenörleri için Teknik Eğitim ve Gelişim Semineri” 2 – 8 Ocak 2024 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirildi. Dağ kayağı branşının Milano Cortina 2026 Kış Olimpiyat Oyunları programına dahil edilmesi nedeniyle TMOK bu dalda hızlı gelişim sağlanabilmesi ve milli takımlarımızı çalıştıran antrenörlerimizin sayı ve teknik seviyesini artırmak amacıyla ilk kez Dağ Kayağı dalında seminer düzenledi. Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) tarafından uzman olarak görevlendirilen Vehbi Aytekin Sanalan ve Vladimir Tatarinov’un yer aldığı seminere, 10 kadın ve 10 erkek olmak üzere toplam 20 antrenör katıldı.
Seminer süresince, antrenörlerimizin teknik seviyelerinin geliştirilmesi, güncel antrenman sistemleri, ileri antrenman modellemeleri, teknik ve taktik antrenman planlaması, güvenlik ekipmanlarının ayarları gibi teorik bilgiler verilirken, uygulamalı eğitimler ise Kayseri Erciyes Dağında yapıldı. Kursun sonunda eğitimini başarıyla tamamlayan antrenörlere sertifikaları takdim edildi. TMOK Spor Departmanı ve Kurumsal İletişim Departmanı Kayseri’de Semineri ziyaret ederek antrenörlerle bir araya geldi.
TMOK, Seminer kapsamında katılımcıların, konaklama, yeme-içme, yurt içi ulaşım, güvenlik malzemesi giderleri için 9.000 ABD Doları finansal destek sağladı.

193286 MOK9051 result
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber