resim yükle

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası 7 yaşında

TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası 7 yaşında
01.06.2019
A+
A-

Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım ve Bilişim Mühendisliği lisans mezunlarının üye olduğu Bilgisayar Mühendisleri Odası 7. Yaşını kutluyor.

Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilcisi Bilgisayar Mühendisi Akın ÖMÜR 7. kuruluş yılı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Bilgisayar mühendisleri Odasının 6235 sayılı TMMOB Yasası uyarınca TMMOB nin 02 Haziran 2012 de ki 42. Olağan Genel Kurulunda TMMOB Genel Kurulunca kabul edilmesi sonucu kurulduğunu belirten Akın ÖMÜR sözlerine şöyle devam etti.

Bilgisayar Mühendisleri Odası, Anayasanın 135. Maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde meslek ve sanatları yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, mimar, yüksek mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve tüzel kişiliğe sahip olan 24 odadan biridir.

Genel Merkezi Ankara’ da olan odanın İstanbul ve İzmir’ de İl Temsilcilikleri vardır. Adana, Antalya, Bursa ve samsun’ da oda adına İl Temsilcileri bulunmaktadır. BMO, örgütlenmesini yaymak için ülke genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilgisayar Mühendisleri Odası, meslek alanını düzenlemek; üyelerinin haklarını korumak; mesleğin üye, ülke ve toplum yararına gelişimini sağlamak; üyeleri arasında iletişimi ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla hukuksal, teknik ve sosyal çalışmalar yürütmektedir.

Bilgisayar Mühendisleri Odası Genel Merkezinde ve Temsilciliklerinde, üyelerin mesleki ve kişisel gelişmelerine katkıda bulunacak eğitimler düzenlenmekte; güncel teknolojik ve mesleki gelişmeler, çalışma yaşamı ve yasal düzenlemeler gibi konularda seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca, Bilirkişilik Temel Eğitimi’ de vermektedir.

Bir de BMO-Genç yapılanmamız var. BMO-Genç; meslek örgütümüz olan Bilgisayar Mühendisleri Odası’ nın öğrenci komisyonudur. Kuruluş amacı, BMO çatısı altında gelecekteki meslektaşlarımız ile birlikte toplumsal sorunlara, mesleki yaşantımızda karşılaşacağımız sıkıntılara ve üniversite öğreniminde karşılaştığımız eksikliklere çözümler bulmaya çalışmak olan BMO-Genç yapılanmasına TMMOB BMO Ana Yönetmeliğinde belirtilen lisans programlarını okuyan öğrenciler üye olabilmektedirler.

Akın ÖMÜR sözlerini şu sözler ile tamamladı, “Samsun 100. Yıl Platformu üyesi olan Bilgisayar Mühendisleri Odası;

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Milli Mücadelemizi başlattığı gün olan 19 Mayıs 1919’ un 100. Yılını Samsun’ da, “19 Mayıs 1919-2019 Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yıl” etkinlikleri kapsamında memleketimizin birçok yerinden ve yurt dışından gelen misafirler ve Samsun halkı ile birlikte büyük bir coşku ile kutladı. Bu coşkuyu yaşatan tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber