Terme’ye yeni aile sağlığı merkezi müjdesi

Terme’ye yeni aile sağlığı merkezi müjdesi
16.08.2022
14
A+
A-

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeye yeni bir aile sağlığı merkezi kazandırmak için düğmeye bastı.

Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mümin Osman Ertan, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ve İlçe Sağlık Müdürü  Murat Başeskioğlu ile birlikte yapımı devam eden İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil istasyonu, Aile sağlığı merkezini içerisinde barındıran hizmet binasında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KISA SÜREDE HİZMETE GİRECEK

İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugün İl Sağlık Müdürümüz Muhammet bey ile birlikte  içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün, 112 acil istasyonumuzun ve aile sağlığı merkezimizin bulunduğu sağlık kompleksimizde incelemelerde bulunduk. Yeni sağlık kompleksimiz kısa zaman içinde hizmete girerek, hemşehrilerimizin sağlığı adına önemli bir rol üstlenecektir.” dedi.

YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ MÜJDESİ

Yeni bir aile sağlığı merkezi yer arayışlarının devam ettiğini de müjdeleyen Başkan Kılıç, “Büyüyen yenilenen ilçemize yeni bir aile sağlığı merkezi kazandırmak için yer tahsisi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık İl Müdürümüzle yeni aile sağlığı merkezimizin yeri hakkında istişarede bulunduk. En kısa sürede yer tahsisini belediye olarak tamamlayarak, ilçemize yeni bir sağlık merkezi kazandırmak için çalışmalara başlayacağız. Şehir merkezinde yeralan aile sağlığı merkezlerinin dağıtılmasıyla hemşehrilerimiz kendi mahallelerine yakın bölgelerde sağlık hizmeti alabilecekler. Aile hekimlerine daha kolay ulaşabilecekler. ” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.