Tekerlekli sandalye dans sporu Türkiye şampiyonası Samsun’da

Tekerlekli sandalye dans sporu Türkiye şampiyonası Samsun’da
26.12.2018
159
A+
A-

Valiliğin 100. Yıl programı kapsamında Samsun Spor İl Müdürlüğü, il milli eğitim müdürlüğü, Büyükşehir belediyesi Canik belediyesi, gençlik hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Engelliler birimi ve Engelsiz dans ve Engelliler spor kulübü Derneği işbirlikleri ile 5 Ocak 2019 da Atatürk spor salonunda gerçekleştirilecek olan tekerlekli sandalye dans sporu Türkiye şampiyonası İçin hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Samsun ilk kez çok anlamlı çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Bütün kurumlar bu özel faaliyette Engelliler için bir araya geldi.
Bedensel engelliler Türkiye dans şampiyonasında hem farkındalık sağlanması, hem de bedensel engelli sporcularımızın daha iyi şartlarda dansa özel sandalyelerle çalışabilmeleri için sporcularımızın sandalye ihtiyacı olduğunu kurumların bir araya geldiği gibi şirketlerin de bir araya gelerek engelli sporcularımıza destek olmalarını teşvik etmek amacı ile büyük önem taşımaktadır.

Engelsiz dans derneği spor kulübünden 4 çift, gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Engelliler birimi bünyesinde 1 çift ile samsun ekiplerinin de yarışacağı yarışma tam bir görsel şölen sunacak.

2006 yılından bu yana tekerlekli sandalye dansı ile ilgilenen engelsiz dans Derneği ve Atakum halk eğitim merkezi antrenörü Gamze Birsöz Koç bu işi büyük zorluklar karşısında başardıklarını Türkiye şampiyonasında ödünç aldıkları basketbol sandalyesi ile 5 çift yarışmacı yarıştıracaklarını ancak ülkemizi yurt dışında temsil edebilmek için hem derneklerinin hem de Spor İl Müdürlüğü Engelliler biriminin yıllardır yoğun Emekleri ile hazırlandıklarını, sadece yarışma İçin değil engelli arkadaşlarımızı sanatın ve sporun iyileştirici ve birleştirici gücü ile bir araya getirirken gerekli ekipmanlara sahip olmasının elzem olduğunu dile getirdi ve Samsunlu iş adamlarını Samsun’un bu başarı İçin büyük emek veren engelli sporcularına desteğe davet etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber