Tehlikeli testler yeni salgını tetikleyebilir

Tehlikeli testler yeni salgını tetikleyebilir
05.10.2021
6
A+
A-

The Sun gazetesinde yer alan haberde, Çin’de virüs ile ilgili tehlikeli çalışmaların devam ettiği ve çalışmaların yeni bir salgını doğurabileceği aktarıldı.

Avustralyalı araştırmacı gazeteci Markson’ın açıklamalarını manşetlerine taşıyan The Sun gazetesi, Çin’in tehlikeli “Frankenvirüs” deneyleri yaptığını ve bu durumun yeni bir pandemiyi tetikleyebileceğini aktardı. “Wuhan’da Gerçekten Neler Oldu” isimli kitabı hazırlayan Markson, Covid-19 salgınının Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde ortaya çıktığına dair kanıtlara ulaştığını söyledi. The Sun’a konuşan Markson, “Çinli yetkililer bu skandalı örtbas etmeye çalıştı.

Bu sadece 4.7 milyon insanın yaşamına mal olmadı. Hepimizin yaşantısını etkiledi. Çocuklar okullara gitmiyor, üretim durdu. Her şey ters yüz oldu” dedi. Çin’deki laboratuvarlarda halen biyolojik deneylerin yapıldığını öne süren Markson, “Başka salgınların önüne geçmek için bu salgının nereden geldiğini bilmemiz gerekiyor. Şu an Çin’de Avustralya, İngiltere ve ABD’deki laboratuvarlardaki standartların çok daha altındaki koşullarda tehlikeli biyolojik deneyler yapılıyor” dedi.

(Sozcu)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber