resim yükle

TBMM torba yasası teklifini görüşecek

TBMM torba yasası teklifini görüşecek
25.04.2021
A+
A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde sektörel düzenlemeleri içeren torba yasa teklifi var.

Meclis Genel Kurulu, yeni haftaya torba kanun teklifi ile başlayacak. Teklifte, akaryakıt kaçakçılığına sıkı önlem geliyor. Akaryakıt, LPG, tütün mamulleri ve alkollü içecek sektörlerinde ilk defa faaliyet göstereceklerden 10 milyon lira teminat alınacak.

Otomasyon usulsüzlüğü vergi kaçakçılığı kapsamına alınacak. Dağıtıcıdan dağıtıcıya yapılan akaryakıt ticareti de yasaklanacak.

Meclis’te komisyonların çalışmaları da sürüyor Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu, AK Parti Grup Başkan Vekili olan Mustafa Elitaş’tan boşalan başkanlık için seçim yapacak.

Kamu İktisadi Teşebbüsü ve Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu faaliyetlerini sürdürecek.

Karabağ Savaşı’nda yaşananlar da bir kez daha gündeme taşınacak. “İkinci Karabağ Savaşı ve Ermenistan’ın Savaş Suçları” paneli ve “Savaş Suçları Fotoğraf Sergisi” açılacak.

(trthaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber