Özgür Özel: Taahhüt ettiğimiz ne varsa yapacağız

Özgür Özel: Taahhüt ettiğimiz ne varsa yapacağız
05.11.2023
A+
A-

Özgür Özel: Taahhüt ettiğimiz ne varsa yapacağız

Olağan Kurultay’ın sonunda 1367 kurultay delegesinden 812’sinin oyunu alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeni Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, sabah saatlerinde 81 il başkanı ile bir araya gelerek kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından kameralar karşısına geçen Özel, bugün yapılacak Parti Merkezi seçimi hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca, Kurultay sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu ile aralarında devir teslim yapacaklarını da ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Seçimin beklenmedik bir şekilde 2 oy ile 2. tura kaldığını aktaran Özgür Özel, Parti merkezi seçimi ile ilgili şunları söyledi:

“Dün çok beklenmedik bir şey oldu, sadece 2 oyla seçim 2. turda kaldı. İlerleyen saatlerde toplantı yapmak yerine kahvaltıda bir araya geldik. Cumhuriyet’in 2. yüzyılının ilk genel başkanı olarak ve il başkanları olarak bir eksiklik, bir tartışma değil; bir zenginlik olduğunu hep birlikte teyit ediyoruz. CHP’ye yakışır bir PM listesi yapacağız. Bölgesel dağılıma, cinsiyet ve gençlik kotasına uygun bir liste hazırlayacağız. 81 il başkanımızın sahiplendiği bir anahtar listeyi sunacağız. Tüzük değişikliği, ön seçimle ilgili taahhütlerimiz noktasında bugün bir kez daha teyitleştik. Ancak bu anahtar listenin kamuoyu tarafından blok liste gibi anlaşılmamasını tercih ederiz.”

“CHP örgütüne güç veren ve örgütünden güç alan anlayışıyla yürümeye devam edeceğiz”

Seçimden önce verdikleri sözler hakkında konuşan Özel, “Dün taahhüt ettiğimiz ne varsa yapacağız; tüzük değişikliği, ön seçimle ilgili taahhütlerimiz, il ve ilçelerimizin yalnız bırakılmaması noktasında bugün bir kez daha teyitleştik. Bundan sonraki süreçte CHP örgütüne güç veren ve örgütünden güç alan il yönetim anlayışıyla yol yürümeye devam edeceğiz. Biraz önce içerideki alkışlar, şahsıma değildi, birbirimize değildi. İçerideki alkışlar bu zamana kadar il başkanlarımıza genel başkanlık yapan, partimizin 7. genel başkanı, adalet yürüyüşümüzün önderi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep birlikte alkışladık. Bundan sonra da onun deneyiminden istifade edeceğiz” dedi.

“Devir teslim olacak”

Devir teslimi olacağını ve Kılıçdaroğlu’nun deneyimlerinden yararlanmak istediğini ifade eden CHP’nin yeni Genel Başkanı, “Kongreye şu ana kadar herhangi bir itiraz yok. Ama Parti Meclisi’nden sonra 48 saat itiraz süresi oluyor. Sonra genel başkanımızla görüşeceğiz, elbette devir teslim olacak. Türkiye’yi yönetmeye layık gördüğümüz sayın Kılıçdaroğlu’nun deneyimlerinden yararlanmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber