Suriye’deki alkollü karnaval görüntüleri gündem oldu! 

Suriye’deki alkollü karnaval görüntüleri gündem oldu! 
17.08.2022
126
A+
A-

Türkiye’de mülteci polemiği gündemdeki yerini korurken Suriye’nin öteki yüzünde karnaval görüntüleri gündem oldu. Marmarita kasabasında düzenlenen karnavalda sokaklara dökülen Suriyeliler içki içip dans ederek eğlendi. Renkli görüntüler sosyal medyada çok konulurken ‘Bu nasıl iç savaş?’ yorumları yapıldı.

Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönüp dönmeyeceği konusu en önemli tartışma konularından biri. Muhalefet cephesinden ‘ülkelerine dönecekler’ çağrısı yapılırken iktidar cephesinden henüz geri adım gelmedi. Bu tartışmalar devam ederken Suriye’de çekilen görüntüler gündem oldu.

MARMARİTA KARNAVALI GÜNDEME OTURDU

İç savaşın sürdüğü ve yer yer çatışma haberlerinin geldiği Suriye’de bu kez bambaşka görüntüler kaydedildi. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde Suriye’nin batısında bulunan Humus vilayetinin bir parçası olan Marmarita kasabasında düzenlenen karnaval, sokaklarda kutlandı.

İÇKİ İÇİP DANS EDEREK EĞLENDİLER

Marmarita Karnavalı nedeniyle binlerce kişi sokaklarda içki içip dans ederek eğlendi. Karnavaldaki renkli görüntüler dikkat çekti. Bu yıl 45’incisi düzenlenen karnavalda Suriyelilerin savaş yokmuşçasına eğlenmesi, Türkiye’deki mültecilerin geleceğiyle ilgili tartışmaları daha da alevlendirdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sosyal medyada pek çok kullanıcı çekilen görüntülere tepki gösterirken, “Bu nasıl iç savaş?” yorumları yapıldı.

(mynetcom)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.