Sivas Tanıtım Günlerine yoğun ilgi

Sivas Tanıtım Günlerine yoğun ilgi
21.10.2023
A+
A-

Sivas Valiliği, Cumhuriyet’in ilanından bu yana Sivas’ın sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşümünü yansıtan özel bir fotoğraf sergisini İstanbul’a taşıdı. “Sivas’ın Cumhuriyet Yüzyılı 1923-2023” başlıklı sergi, İstanbul Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Sergi Salonu’nda Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Sivas Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

Sivas tanıtım günlerine yoğun ilgi

Sergide, Cumhuriyet’in ilanından itibaren geçen yüzyıl boyunca Sivas’ın değişimini gözler önüne seren fotoğraflar yer aldı. 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’in kutlama töreninden, 2023 yılında Sivas’a yüksek hızlı trenin gelmesine kadar uzanan bu özel sergi, Sivas’ın ulaşım, eğitim, kentleşme, iş dünyası ve sağlık hizmetleri gibi birçok alandaki dönüşümünü aydınlattı.

Sivas Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

Vali Yılmaz Şimşek, serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Sivas’ın Cumhuriyet Yüzyılı Sergisi, şehrimizin geçirdiği büyük dönüşümü ve gelişimi anlatan önemli bir belge niteliği taşıyor. Bu sergi, Sivas’ın tarihi ve kültürel mirasını koruma ve gelecek kuşaklara aktarma amacımızın bir yansımasıdır. Sivas’ın Cumhuriyet’in 100. yılına ulaşmış olması, gurur verici bir durumdur. Şehrimizin bu dönüşümünü ve başarılarını İstanbul’da sergileyerek daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Sergiyi ziyaret eden herkesin Sivas’ın tarihine ve bugününe olan katkısını önemsiyoruz” dedi.

Sivas Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

Sivas’ın 100 yıllık Cumhuriyet sergisi, ziyaretçilere şehrin geçmişten günümüze değişimini ve gelişimini yakından görmeleri için önemli bir fırsat sunuyor. Sergi, İstanbul’da 22 Ekim Pazar günü saat 18.00’e kadar ziyaretçilere açık olacak.

Sivas Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber