SASKİ, 1.3 milyon Samsunlu’nun hizmetinde

SASKİ, 1.3 milyon Samsunlu’nun hizmetinde
30.01.2019
61
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “SASKİ, 960 bin hektar alanda 1 milyon 312 bin 990 vatandaşımıza içme suyu ve altyapı hizmetlerini kesintisiz götürmeye devam ediyor” dedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte SASKİ’yi ziyaret etti. Başkan Zihni Şahin, “SASKİ, 960 bin hektar alanda 1 milyon 312 bin 990 vatandaşımıza içme suyu ve altyapı hizmetlerini kesintisiz götürmeye devam ediyor” açıklamasında bulundu.

MODERN YÖNETİM ANLAYIŞI

Vali Osman Kaymak ve Başkan Zihni Şahin’e, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu tarafından kurumun 2014 yılından bugüne kadar yapılan çalışmaları hakkında brifing verildi. Yapılan sunumun ardından bir açıklamada bulunan Başkan Zihni Şahin, “SASKİ, şehrin tüm noktalarına, ilçedeki mahalleler dahil içme suyu ve altyapı hizmetlerini vatandaş odaklı anlayış ile etkin, verimli ve kesintisiz olarak yürüten, hizmet alanındaki tüm birimler ile koordineli çalışan, bu çalışmaları yaparken doğaya saygılı olan, kurumsal gelişiminde modern yönetim anlayışını benimseyen bir kurumumuz” dedi.

SASKİ’NİN BORCU 129 MİLYON LİRA

6360 Sayılı Büyükşehir Yasası’ndan sonra SASKİ’nin 960 bin hektar alanda 1 milyon 312 bin 990 kişiye hizmet verdiğini belirten Zihni Şahin, “SASKİ, 2010-2018 yılları arasında 410 milyon lira bütçesinin 400 milyon 175 bin lirasını kullandı. 2014’ten 2018 yılına kadar kurumumuz 177 milyon 960 bin lira borç ödedi. SASKİ’nin halen kalan borç tutarı ise 129 millyon 447 bin liradır” bilgisini verdi.

YENİ YILLA BİRLİKTE İNDİRİMLER

04 Aralık 2018 tarihinden itibaren su ve atıksu tarife ücretlerinin mevcut uygulanmakta olan su ve atıksu tarife ücretleri olarak sabitlendiğini ve herhangi bir artış yapılmaması kararını aldıklarını da hatırlatan Zihni Şahin, “Yeni yılın ilk gününden itibaren ise bütün abonelerimiz için mevcut tarife üzerinden yüzde 15 oranında indirim, Genel Müdürlüğümüz hizmet alanı içerisinde ikamet eden, sağlık kurulu raporuyla yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgeleyen, aylık geliri brüt asgari ücretin altında olan vatandaşlarımızdan, müstakil sayaç takılı olan ve kendi adlarına tesis edilen yalnız bir mesken su/atıksu aboneliği için kullandıkları su ve atıksu bedellerinde yüzde 50 oranında indirim uygulamasını başlattık” dedi.

‘TÜM ÇALIŞANLARINI KUTLUYORUM’

Başkan Zihni Şahin son olarak, “Bugün bir kez daha SASKİ’nin bugüne kadar yakaladığı başarı ivmesini daha da yukarılara taşımak için bir aradayız. 564 bin 559 aboneye kesintisiz su ve altyapı hizmeti vermek için canla başla çalışıyoruz. Şehrimizde kaliteli hizmetten her vatandaşımızın yararlanması adına büyük projelere imza atan SASKİ genel müdürünün ve çalışanlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Zihni Şahin’den Atakum için, ÇEVRECİ VE ULUSLARARASI VİZYON!

Samsun’da Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Seçim süresince tamamen çevreci bir çalışma yürüteceğiz. Hedefimiz, çevre konusunda örnek uluslararası alanda marka kent Atakum” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, “Seçim çalışmalarımızda çevreci bir anlayış içerisinde olacağız. Atakum çevre duyarlılığının ve alanlarının en yüksek olduğu örnek bir şehir olacak. Atakum için vizyonumuz uluslararası alanda tanınır ve marka bir şehir olmaktır” dedi.

SEÇİM SÜRECİNDE DİJİTAL PAYLAŞIM

“Biz, Atakum mavinin yanında hep yeşil kalsın, milli servetimiz gençlerimizin olsun istiyoruz” diyen Başkan Şahin, “Çevreci yaklaşımımızın bir ifadesi olarak seçim sürecinde her türlü resim, bilgi ve belgeyi internet ortamında, sosyal medya hesaplarımız ve resmi internet sayfalarımız yoluyla dijital olarak da değerli halkımızla paylaşacağız. Ses ve gürültü kirliliği olmaması için azami gayret göstereceğiz. Çevreci bir seçim çalışması yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

ATAKUM, ÇEVRE KONUSUNDA ÖRNEK OLACAK

Atakum için çok önemli projeleri olduğunu söyleyen Zihni Şahin, “Atakumumuza değer katacak, insanlarımızın problemlerini çözecek ve hayat standartlarını yükseltecek, vizyonumuzu, plan ve projelerimizi değerli halkımız ile çok yakında paylaşmaya başlayacak ve takdirlerinize sunacağız. Atakum çevre duyarlılığının en yüksek olduğu şehrimiz olacaktır. Seçim çalışmalarımızda ki çevreci anlayışımız ile buna örnek olacağız” dedi.

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANA TEŞEKKÜR

Başkan Zihni Şahin, şöyle devam etti:

“Atakumumuz Samsunumuzun, Karadeniz’imizin ve ülkemizin en gelişmiş ve güzel ilçelerinin başında gelmektedir. Gelinen bu süreçte emeği gecen İshak Taşçı başkanımıza ve tüm belediye başkanlarımıza, Atakumumuza hizmet etmiş ve taş üstüne taş koymuş her bir insanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Esas olan insanlarımıza hizmet etmektir. Biz bu hizmetleri devam ettireceğiz.

ULUSLARARASI ALANDA MARKA KENT

Şimdi sıra Türkiye’nin en uzun sahiline ve pek çok değere sahip, yüksek potansiyelleri olan Atakumumuzu başta kentleşme olmak üzere turizm, kültür, sanat, üniversite ve sosyal hayat gibi konularda uluslararası alanda tanınır ve marka olmuş bir şehir haline getirmektedir. Biz bunu başaracağız. Vizyonumuz buna yönelik olacaktır. Atakum’umuzu birlikte yöneteceğiz, sevgiyle birlikte yürüyeceğiz ve birlikte başaracağız.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.