Samut Dede Hıdırellez Şenliği Gerçekleşti

Samut Dede Hıdırellez Şenliği Gerçekleşti
08.05.2018
169
A+
A-

Bu yıl Şehyler Mahallesi Muhtarlığı düzenlenen Samut Dede Hıdırellez Şenliği’nin dördüncüsü gerçekleştirildi.

Şenliğe katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Şeyhler Mahallesi Samut Dede mevkisinde düzenlenen festivalde, festivalin Havza ile Kavak’ın ortak değeri olduğunu belirtti.

Başkan Sarıcaoğlu, “İnşallah bu ortak değerlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz. Yaklaşık 450 yıllık geçmişi olan geleneği yaşatmak için emek gösteren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise, şenliğe sahip çıkan herkese teşekkür ederek, “Köklü bir geçmişi olan festivalimizi en iyi şekilde kutlamak için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. İki kardeş ve komşu ilçenin ortak değeri olan bu etkinliğimiz sılayı rahimdir. Yine Ramazan ayı sonrası bir çok festival gerçekleşecek. Tüm halkımızı bu festivallerimizde bekleriz.” diye konuştu.

Şeyhler Mahallesi Muhtarı Kadir Dalak da, katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından güreş ağalığı ihalesine başlandı. Burada söz alan Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı amacın şenlik ve güreşlere destek olmak olduğunu belirterek; “Benim önerim güreş ağalığı değil, hep birlikte şenlik sponsoru olalım ve önümüzdeki sene daha güzel bir şenlik düzenleyelim.” Dedi.

Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı’nın önerisi üzerine güreş ağalığı adayları bir daha ki yıl düzenlenecek şenliğin sponsorları oldular.

Şenlikte güreşler ve çeşitli yarışmalar gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber