resim yükle

Samsun’un Nazime kaptanı, otobüs şoförü olarak çalışıyor

Samsun’un Nazime kaptanı, otobüs şoförü olarak çalışıyor
03.06.2024
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Samsun’un ilk kadın otobüs şoförü Nazime Gör (43) çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi her alanda kadın istihdamını destekliyor. 43 yaşındaki Nazime Gör, Samsun’un ilk belediye otobüs şoförü olarak görev yapıyor. Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan Nazmiye Gör, azmi ve cesaretiyle örnek oluyor. Gör, bazı günler Taflan- Pelitköy bazı günler de R9 hattında direksiyon sallıyor.

“Kadın istihdamına önem veriyoruz”

Kadın istihdamına önem verdiklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Kadınlarımız her sektörde başarıyla görevlerini icra ediyorlar. Biz, kadın istihdamının her alanda olması gerektiğine inanan bir anlayışa sahibiz. Otobüs şoförlüğü de bunlardan biri. Nazime hanım da görevini başarıyla yapıyor. Biz her alanda kadınlarımızın yanındayız” diye konuştu.

“Otobüs şoförlüğü çocukluk hayalimdi”

Otobüs şoförlüğünün çocukluk hayali olduğunu söyleyen Nazime Gör, “Otobüs şoförlüğü çocukluk hayalimdi. Araçlara, şoförlüğe özel bir ilgim vardı. Daha önce gıda sektöründe çalışıyordum. Ama hayallerimin peşinden gitmek istedim. Şoförlük için işlemlerimi tamamladım. Sonra Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdum. İşe kabul edildiğimde büyük mutluluk yaşadım. Bu işi yapma konusunda hep kendime güvendim. Bugüne kadar hep olumlu tepkiler aldım. Övgüler, alkışlayanlar. Aldığım bu tepkiler beni daha da motive ediyor. Tüm kadınlar bu işi yapabilir. Cesaretlerini toplasınlar yeter ki. Kadınlarımız her sektörde olmalı. Çünkü her işi yapabilirler. Kadınlarımızın her işi yapabilecek güçleri var. Yeter ki önleri açılsın. Tıpkı Halit Başkanımızın bizleri desteklemesi gibi. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“Gurur duyduk”

Belediye otobüsünde kadın şoförle karşılaşan yolcular ise şaşkınlığı ve mutluluğu bir arada yaşıyor. Yolculardan Azra Özcan, “Çok güzel bir durum. Görünce gurur duydum” derken Cafer Kasap isimli vatandaş ise “İlk defa rast geldim. Kadınlar her işi yapabilir. Bu da bunun bir örneği. Samsun’a da Büyükşehir’e de hayırlı olsun. Kadınların nezaketi trafiğe de güzel yansır” yorumunu yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.