Samsun’da Zafer Partisi’nden istifa edip AK Parti’ye geçtiler

Samsun’da Zafer Partisi’nden istifa edip AK Parti’ye geçtiler
27.05.2023
7
A+
A-

Samsun’da Zafer Partisi’nden istifa eden 19 Mayıs ilçe başkanı ve ilçe yönetimi AK Parti’ye geçti.

AK Parti Samsun’da seçime saatler kala rozet takma merasimi yaşandı. 19 Mayıs İlçe Başkanı Fuat Acar ve ilçe yönetim kurulu üyeleri törenle AK Parti’ye geçtiler. Fuat Acar ve arkadaşlarına rozetlerini, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu taktı.

AK Parti 19 Mayıs Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıda; partilerinin ilçe başkanlığını 15 ay önce milli duygularla kurduklarını söyleyen Fuat Acar şunları kaydetti:

“Zafer Partisi Genel Başkanı’nın son dönemde yaptığı açıklamalar parti tüzüğüne ve bize ters geldi. Milletçi ruhla çıktığımız yolda inandıklarımız, bizleri yarı yolda bıraktı. Ümit Özdağ’ın Millet İttifakı ile hareket ederek Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermesi, bizlere yanlış gelmiştir. Özdağ, söylemlerinin dışına çıkarak Kılıçdaroğlu’na destek verdi.”

Acar, sözlerine şöyle devam etti: “Bizler şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayacağız. Devletin, milletimizin bekası için sandığa gideceğiz. Terör örgütlerinin siyasi uzantıları ile iş birlikçi olan Millet İttifakı’na verecek bir oyumuz yok. Partimizden istifa ederek Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldık.”

Yeni partililere rozetlerini, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu taktı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.