Samsun’da yerel seçim çalışmaları son hızla devam ediyor

Samsun’da yerel seçim çalışmaları son hızla devam ediyor
20.01.2019
141
A+
A-

Cumhur İttifakı’nın adaylarını açıklanmasının ardından Erhan Usta, Necattin Demirtaş ve Şerif Ün’ün aday olacakları iddia edildi.

USTA ADAYLIK SİNYALİ VERDİ
MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, dün Hürriyet Gazetesi’ne İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda baskı ve teklif geldiğini belirterek, “O talebe kayıtsız kalamam, teklifleri değerlendiriyorum” diyerek aday olma konusunda sinyal vermişti.

DEMİRTAŞ DA ADAY OLUYOR
Cumhur İttifakı çerçevesinde İlkadım İlçesi AK Parti’ye verilmiş ve aday mevcut başkan Erdoğan Tok gösterilmişti. Bu gelişmenin üzerine eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın aday adaylığı otomatik olarak sona erdi. Ancak Necattin Demirtaş’ın çevresi bu durumu kabul etmeyerek Demirtaş’a kesin aday olması yönünde baskı yapıyor. Bu akşam saatlerinde toplanan yüzlerce araç, Demirtaş’ın Taflan’da bulunan yazlığına hareket etti. Demirtaş, evine gelen kalabalığa seslenerek, aday olma sinyali verdi.

ŞERİF ÜN DE AÇIKLADI
Öte yandan Demirtaş’ın yanına eski Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün de geldi. Demirtaş’a adaylı konusunda destek veren Şerif Ün de Kavak’tan aday olacağını açıkladı.Üç ismin nereden ve nasıl aday olacakları kısa süre içinde netlik kazanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.