Samsun’da üreticilere yonca tohumu desteği

Samsun’da üreticilere yonca tohumu desteği
09.10.2022
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkta kullanılan kaba yem açığının kapatılmasına katkı sağlamak amacıyla sertifikalı yonca tohumu desteğinde bulundu. Başkan Mustafa Demir, “Üretim sizden, destek bizden sloganıyla çıkmış olduğumuz tarımsal seferberlik yolunda elimizden geldiğince üreticilerimizin yanında olacağız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmanın artırılması amacıyla bir taraftan çiftçilere tohum desteğini sürdürürken bir taraftan da teknik personel tarafından çiftçilere yönelik arazi kontrolleri yapılıyor. Ladik ilçesinde 283 dekar alanda 35 çiftçiye 900 kg yonca tohumu desteğinde bulunuldu. 2022 yılında il genelinde ise üreticilere 54 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı. 

BAŞKANIMIZ BİZİM YANIMIZDA

Yonca tohumu desteği alan üreticilerden Hayrullah Avcı, Büyükşehir Belediyesi’nden 20 kilogram yonca tohumu alıp tarlasına ektiğini belirterek, “Üreticilere verilen destekler çok güzel. Başkanımız her zaman bizlerin, üreticilerin yanında, hiçbir zaman bir dediğimizi iki etmedi. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN GİRDİ MALİYETİNİ DÜŞÜRÜYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak hem tarımsal, hem hayvansal üretimin artırılmasıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Başkan Mustafa Demir, “Amacımız çiftçimizin kazancını artırmak ve kırsalda yaşayan vatandaşımıza destek olmak. Çünkü hayvancılıkta en önemli girdi maliyeti kaba yem ihtiyacının karşılanması. Biz çiftçilerimizin bu girdi maliyetini düşürmek için onlara yonca tohumu dağıtıyoruz. Onların üretimi ülkemiz ve şehrimiz için çok kıymetli. Samsun olarak üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber