resim yükle

Samsun’da TÜGVA’dan Polis ve Jandarma eşliğinde çocuklara uygulamalı trafik eğitimi

Samsun’da TÜGVA’dan Polis ve Jandarma eşliğinde çocuklara uygulamalı trafik eğitimi
14.11.2022
A+
A-

TÜGVA trafik kazalarının en aza indirilmesi için başlattığı ‘Her Bir Can Değerli Projesi” kapsamında ilkokul çağındaki çocuklar uygulamalı trafik eğitime başladı. 

Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilciği (TÜGVA) Türkiye’deki trafik kazalarının en aza indirilmesi, trafik konusunda geleceğin büyükleri ilköğretim çağındaki çocukların bilinçlendirilmesi amacıyla il genelinde eğitim çalışmalarına başladı.

TÜGVA koordinesinde gerçekleşen proje kapsamında trafik konusunda ilköğretim çağındaki çocukların uygulamalı eğitimi amaçlanıyor. Havza ve Vezirköprü ilçelerinde pilot olarak uygulanan proje kapsamında ilköğretim çocuklarına özel parkurda trafik işaretleri anlatıldı. Akülü araçlara binen çocuklar hem eğlendi hem de trafikte dikkat edilmesi gereken hususları uygulamalı öğrenme imkânı buldu.

EĞİTİM KÜÇÜK YAŞTA BAŞLAR

17 ilçede kademeli olarak uygulanacak proje hakkında bilgi veren TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Mustafa Demir,  her bir canın değerli olduğunu, eğitimin küçük yaşlarda başlayan eğitimle gelecek nesillere taşındığını söyledi.

İl genelinde trafik konusunda bireylerin bilinçlendirilmesi için en önemli ilk adımın geleceğin teminatı çocuklar olduğunu belirten Demir, “Vakıf olarak paydaşlarımızla önemli bir dokunuş yaptığımıza inanıyoruz. Trafik kazalarında yüzlerce vatandaşlarımız hayatını kaybetmekte, binlerce insanımız yaralanmakta. Sadece trafik kurallarına uyulmasıyla birçok ailenin acı yaşamasının önüne geçileceğini biliyoruz. Farkındalık projesiyle binlerce öğrencimize ulaşarak önemli bir eğitime katkı vermek istiyoruz. 17 ilçemizde okullarımızda uygulamalı olarak trafik eğitimleriyle çocuklarımızın bilinçlendirilmesi, yaşamlarında bilinçli bireyler olarak yer almalarını amaçlıyoruz. Ailelerimizin trafik kuralları konusunda hassasiyetlerini artırmalarını amaçlıyoruz. Pırlanta olan yavrularımız, trafikte yaşanan acılara da son verecek.” dedi.

Demir, küçük önlemlerin büyük acıları önlediğine de dikkat çekti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber