resim yükle

Samsun’da suçlulara göz açtırılmayacak

Samsun’da suçlulara göz açtırılmayacak
21.09.2022
A+
A-

Samsun’da 2022 yılında gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmalarına ilişkin detaylar belli oldu. 2022 yılının ilk dokuz ayında 11 bin 456 aranan şahısın yakalandığını belirten Samsun Valisi Zülkif Dağlı, suç ve suçluyla mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Samsun’da 2022 yılında gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmalarına ilişkin detaylar belli oldu. Samsun Valisi Doç. Dr. Sn. Zülkif Dağlı, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması ve suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında 2022 yılının ilk dokuz aylık döneminde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünde toplantı gerçekleştirdi.
İlk olarak İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’dan çalışmalar hakkında brifing alan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, daha sonra İl Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve merkez ilçe emniyet müdürleriyle toplantı yaparak, ayrı ayrı tüm şube ve ilçelerde asayiş ve güvenliği temin etmek için büyük kararlılıkla devam eden çalışmalar ve genel durum hakkında bilgi aldı.
Kontroller artarak devam edecek

Asayiş, TEM, KOM, Güvenlik, Narkotik Suçlarla Mücadele, Siber Suçlarla Mücadele, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları, Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimizin tamamının azami gayret göstererek suçlulara göz açtırmadığını ve bundan sonra da çalışmaların artarak devam edeceğini ifade ederek, 2022 yılının ilk dokuz ayında yapılan kontroller ile operasyonel çalışmalar sonucu toplam 11 bin 456 aranan şahısın yakalandığını açıklayan Samsun Valisi Dağlı, “2 milyon 373 bin 41 kişinin GBT kontrolü yapıldı. 984.567 araç ve sürücüsüne işlem yapılmış olup eğitim faaliyetleri kapsamında araç sürücüleri ve yayaların trafik kurallarına uymalarının sağlanması, trafik kuralları konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla araç sürücüsü ve yolcuları olmak üzere 19.227 kişiye trafik eğitimi verilmesi sağlandı. Yapılan kontroller sonucunsa ise; 556 adet ruhsatsız tabanca, 159 adet kuru sıkı tabanca, 210 adet av tüfeği, 12.511 adet çeşitli çaplarda fişek, 2.733 adet kesici alet, 3.321.240 adet sentetik ecza (Gerica-Lyrca hap), 34.359 gr esrar, 30.593 gr metamfetamin, 8.774 gr sentetik kannabinoid (Bonzai), 13.899 adet ecstasy hap, 2.654.300 dal boş makaron, 606.288 dal dolu makaron, 866,7 litre kaçak içki, 54.306 kg kaçak tütün, 4.513 şişe (4.513 litre) etil alkol, 30.817 sigara paketi, 228 adet kaçak telefon, 2.964 adet telefon aksesuarı ele geçirildi.” diye konuştu.

Toplantının sonunda, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı tüm müdürlüklerde görevli personele vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 7/24 ortaya koydukları özverili ve gayretli çalışmaları için teşekkür eden Vali Dağlı, suç ve suçluyla mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini belirterek, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve tüm şube müdürlerini başarı belgesiyle ödüllendirip, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber