Samsun’da Ramazan Öncesi Gıda Denetimleri Hızlandı

03.06.2016
63
A+
A-

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de İl  ve İlçe Müdürlüğümüz gıda kontrolleri tarafından eş zamanlı olarak Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı ve Gıda ve Yem Şube Müdürü Semra Gülten’ in katılımları ile denetimler gerçekleştirilmiştir.  Bu kapsamda gıda denetim ekiplerimiz tarafından toplam 335 işletme denetlenmiştir.

Ramazan ayı boyunca tüketiminde artış yaşanan pastacılık ürünleri, şekerleme ve şuruplu tatlılar, et ve et ürünleri gibi temel gıda maddelerine yönelik sağlıklı üretimin gerçekleşmesi, mevzuata uygun gıdanın satışa sunulması amacıyla denetimler yapılmıştır.

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde yapılan ve Ramazan ayı boyunca da 150’in üzerindeki gıda denetçileri ile yapılacak olan gıda denetimleri; işyerinin özelliğine göre alması gereken belge, işyerinin asgari teknik ve hijyenik şartları, üretim yerlerinin üretim şartları, ürünlerin vasıfları, etiket bilgileri, saklama koşulları, gerekli hallerde numune alınması doğrultusunda devam edecektir.

Gerekli koşulları oluşturmayan tüm işletmeler hakkında yasal yaptırımlar konusunda taviz verilmeyecektir. Kamuoyuna duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.