Samsun’da Ozan Arif’in ismini yaşatmak istemediler

Samsun’da Ozan Arif’in ismini yaşatmak istemediler
02.07.2019
240
A+
A-

Samsun’da Ozan Arif için CHP önerdi MHP reddetti 1 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilen Atakum Belediye Meclisi’nde CHP üyeleri Esenevler Mahallesi’nde bir parka Ozan Arif’in isminin verilmesini önerdi, MHP’den ise önergeye ret kararı çıktı.

Atakum Belediye Meclisi’nde CHP Meclis Üyeleri Ayhan Ayvaz ve Yusuf Erden, Esenevler Mahallesi’nde bir parka Ozan Arif’in verilmesine dair önerge sundu. MHP’li Meclis üyesi Murat Talu ise önergeye karşı çıktı. GÜNDEME ALINDI Sunulan önergeye MHP karşı çıkarken oy çokluğu ile gündeme alındı.

HOŞUMUZA GİTMEDİ
Konu ile ilgili açıklamada bulunan MHP’li üye Murat Talu, “MHP olarak parka verilecek olan Ozan Arif’in isminin çıkarılmasını istiyoruz. Bunun siyasi bir hamle olduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

MİLLİYETÇİ RUHUYLA ANILMASINI İSTİYORUZ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” dedi. Görüşmelerin ardından gündem maddesi AKP ve CHP’lilerin oylarıyla komisyona havale edildi.

(Yeni Çağ)

YORUMLAR

  1. Megrel dedi ki:

    Bu eczası müsveddesi Yusuf Erden; kendi öz kızını husumetli olduğu adamın işyerine yollayan bir ahlaksızın bir edebsizin teki.. Bu ahlaki erozyonlu adamı; adam yerine koyupta haber bile yapmanıza gerek yok..

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber