resim yükle

Samsun’da o yer artık hafriyat alanı oldu

Samsun’da o yer artık hafriyat alanı oldu
18.03.2023
A+
A-

Samsun İlkadım ilçesi Ataköy mahallesi Kırtepe mevkiinde bulunan arsaya imar döneminde vatandaşlara okullar ve şehir hastanesi gelecek vaadi ile mahalle halkına duyurmuşlardı. Artık büyükşehir belediyesinin dolgu alanı olarak kullanılıyor.

Bulunduğu arsaların yerine başka yerlere ve ufak parsellerde hak sahibi oldurularak mahalle halkına bu arsalara şehir hastanesi kurulacak denildiği öğrenildi.

Daha sonrasında Milli Emlak bulunan arsaya Toki binaları yapılması için devretti. Samsun Büyükşehir Belediyesi bu alanı hafriyat alanı olarak kullanmaya başladı.

Mahallelerde arsa sahipleri bu konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. Mahalle sakinleri tarafından “Alanda çukurlarda biriken su göletleri yüzünden küçük bir çocuk boğularak ölmüştür. 3 büyük baş hayvan telef olmuştur ve mahallemize yağışlar olunca mahallenin ortasından çamur şu akmaktadır” denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber