Samsun’da Millet İttifakı Cumhur İttifakı’nı solladı
![Samsun’da Millet İttifakı Cumhur İttifakı’nı solladı](https://haberhas.com/wp-content/uploads/SAMSUNDA-MiLLET-iTTiFAKI1.jpg)
Araştırma şirketi ORC, yaptığı son araştırmasında Samsun Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’nı solladı.
ORC’nin ‘Genel Seçim Araştırması’ verilerine göre Samsun’da Millet İttifakı’nın bileşenleri CHP ve İYİ Parti’nin oylarını 2018-Haziran döneminden 2021-Ekim dönemine kadar yaklaşık yüzde 5 oranında artırdığı görüldü.
2018-Haziran’da yüzde 17.3 oranında oy alan CHP, +5.3 oy oranını yükselterek yüzde 22.6’lık oranla Türkiye’de en çok oy oranını artıran il olarak dikkat çekti. İYİ Parti’nin ise oy oranını en çok artırdığı 5 il arasında Samsun; 5’nci sırada yer aldı. 2018-Haziran döneminde Samsun’da yüzde 10.9 oy alan İYİ Parti, 2021-Ekim döneminde oy oranını 5 puan yükseltip, yüzde 15.9 yaptığı ankete yansıdı.
Z KUŞAĞI CHP DEDi
ORC, “Bu Pazar Genel Seçim Olsa” diye ”Z Kuşağı” sordu. Dikkat çeken anket sonucu ortaya çıktı.