Samsun’da CHP 17 İlçeye Hayır Çarşısı Kuruyor

Samsun’da CHP 17 İlçeye Hayır Çarşısı Kuruyor
07.06.2020
168
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, içerisinde bulunduğumuz salgın süreciyle ilgili ve CHP İl ve İlçe Örgütlerinin yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP İl Başkanı Türkel, “Pandemi sürecinde ülkemiz ve şehrimiz zor günler geçiriyor. Bu zor günlerde CHP Samsun İl Örgütü olarak 17 ilçemizin tamamında, ‘Bu gün değilse ne zaman’ sloganı ile gıda yardım paketleri dağıtım kampanyası başlatmış, tüm ilçelerimizde 7500 haneye yardımlar ulaşmıştır” dedi.

Maskelerin temini konusunda halkımızın büyük bir sıkıntı çektiğini fark ettiklerini ifade eden Türkel, “Bu zor günlerde ilçelerimizde 10 binlerce maske dağıttık. Ayrıca hukuk komisyonumuz vasıtası ile pandemi sürecinde hukuki problemler yaşayan hemşerilerimize hukuki destek verdik. Tüm örgütümüzle gece gündüz köy, bucak, mahalle demeden hemşerilerimizin yaralarını sardık, dertlerine çare olduk ve olmaya devam ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm İlçe Başkanlıklarının teyakkuz halinde olduğunu, herkesin ihtiyacına koşmaya çalıştıklarını dile getiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel açıklamasında “Biz hemşerilerimizin bu zor günlerde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bir taraftan sosyal yardım ve maske dağıtımlarımız devam edecek, diğer taraftan 17 ilçemizde önümüzdeki hafta itibariyle hayır çarşıları kuracağız. Kuracağımız hayır çarşılarında gıda paketi yardımlarının dağıtımlarında olduğu dibi imece usulü ile tüm ilçelerimizden topladığımız giyim ve ihtiyaç maddelerini dar gelirli ailelerimize bedelsiz olarak dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.