Samsun’da Bayram Tedbiri!

07.09.2016
51
A+
A-

Samsun Valiliği’nce  Kurban Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahatlerini, ziyaretlerini ve alış veriş yapmalarını sağlamak için ilave emniyet ve trafik tedbirler alınacağı bildirildi.

Vali İbrahim Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, 10 Eylül 2016 Cumartesi gününden itibaren il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 3 kurban satış yerinde yaya devriyeler, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce sahte para olaylarına karşı, Asayiş Şube Müdürlüğü’nce hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karşı ekiplerin görevlendirildiğini belirtti.

Şehir içinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı denetimlerin artırılacağını kaydeden Şahin, “Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gündüz 14 ekip, 6 radar, gece 12 ekip, 3 radar görevlisiyle bayram süresince tedbir alacaktır. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gündüz 9 ekip, 8 şahin, 2 radar ve yaya devriye, gece 9 ekip, 8 şahin ve 2 radar ekibi ile mezarlıklara, şehirlerarası otobüs terminaline, bayramlaşma yerlerine ve yoğun kavşaklara yaya personel görevlendirilerek trafik tedbirleri alınacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vali Şahin, havaalanı, gar ve terminal gibi yerlerde, kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler, caddeler ile mezarlıklarda, bayram öncesi gündüz 18, gece 15 nokta olmak üzere toplam 33 noktada, bayram süresince gündüz 11, gece 7 olmak üzere toplam 18 noktada yaya devriye görevi yapmak üzere personel görevlendirilerek emniyet tedbirleri artırılacağını aktardı.

Halkın huzur ve güven ortamında Kurban Bayramını geçirmelerini sağlamak için İl Emniyet Müdürlüğü’nce ilave tedbirler artırılarak en üst düzeyde çalışmaların devam edeceğini dile getiren Şahin son olarak, “Yapılacak olan bu çalışmaların hepimizin daha güvenli ve huzurlu bir bayram geçirmek amaçlı olacağının altını çizerek tüm Samsun halkına anlayış göstereceklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile tüm Samsunlu hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutlar, hep beraber huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmemizi dilerim.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.