Samsun’da AK Parti’de İlçe Kongrelerini Bitirdi

Samsun’da AK Parti’de İlçe Kongrelerini Bitirdi

AK Parti Samsun İl Teşkilatı’nda bugün gerçekleşen Tekkeköy Kongresi ile ilçe kongreleri süreci tamamlanmış oldu.

AK Parti Samsun İl Teşkilatı ilçe kongrelerini tamamlandı. Cumartesi günü gerçekleştirilen Vezirköprü ve Ladik kongrelerinden sonra bugün gerçekleşen Tekkeköy İlçe Kongresi ile Samsun’un 17 ilçesinde de olağan kongre süreci tamamlanmış oldu.

SON İLÇE KONGRESİ TEKKEKÖY’DE

Diğer kongrelerde olduğu gibi Tekkeköy 7. Olağan İlçe Kongresi de büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Pandemi nedeniyle sosyal mesafeye önem verilerek gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Hayri Ağırlar tek aday olarak girdiği seçimde kullanılan tüm oyları alarak yeniden ilçe başkanı seçildi.

Hayri Ağırlar’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

ASIL LİSTE:

KENAN TÜFEK
HALİL İBRAHİM CERRAHOĞLU
RAHMAN KURTOĞLU
DURSUN KILLI
HASİBE CANAYAKIN
HABİP ATASOY
ELİF ANIL
RECAİ ATEŞ
HACER ERGÖR
ÖZGÜL TAKMAZ
NAMIK BOLAT
SEDAT AYDIN
HÜSEYİN BEKLEMİŞ
MİTHAT ŞENEL
ORHAN ŞEN
EMRAH ORUÇ
HANİFE ÇAKMAK
İLKER BİLTEKİN
İSMAİL BALCI

YEDEK LİSTE:

ALİ KARAKAŞ
SÜLEYMAN ÇAVUŞOĞLU
MUHAMMET ÖZDEMİR
SELÇUK TOKKÖZ
RIZA MUTİ
ALİ YILMAZ
ALİ ÖZTÜRK
GÜLAY KUZU
MEHMET CAN
HANİFE BOZ

TEKKEKÖY’DE DE COŞKU VARDI

Tekkeköy 7. Olağan İlçe Kongresi’ne; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı; AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu; Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, geçmiş dönemde her iki ilçe teşkilatında görev yapan çok sayıda teşkilat mensubu ve delegeler katıldı.

KARAASLAN: SAMSUN İLÇE KONGRELERİNDEN BİRLİK RUHU VE AZİM ÇIKTI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Tekkeköy ile bugün tamamlanan AK Parti Samsun İlçe Kongreleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs salgını öncesinde Canik ve Havza İlçe Kongreleri’nin coşkuyla gerçekleştirildiğini anımsatan Karaaslan, “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz İlçe Kongrelerimizi yeniden başlatarak 1 aylık süre zarfında tamamladık. Samsun olarak Türkiye’de İlçe Kongrelerini ilk tamamlayan illerden biri olduk. Daha önceki durumun aksine yoğun katılımların yerini kısıtlı sayıda katılımcının aldığı, fiziki mesafe kuralını uyguladığımız bir kongre süreci geçirdik fakat yüreklerdeki heyecan ve yol arkadaşlarımızın, liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti davasına samimiyetle bağlılığı ile kongrelerimizde şölen havasında, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği, coşkunun hâkim olduğu, gayretin ve azmin daha da perçinlendiği bir ruh ortaya çıktı.” görüşünü paylaştı.

19 Eylül tarihindeki Vezirköprü İlçe Kongresi’ne Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in de katıldığını belirten Karaaslan, “Şehrimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumuz değerli yol arkadaşım Erkan Kandemir’in katıldığı Vezirköprü İlçe Kongremize Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan telefonla bağlanarak teşkilatlarımıza büyük bir sürpriz yaptı ve hitabında bizler için yeni hedefler koydu. 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’mize gösterdiği yüksek teveccühle Türkiye 3.sü olan Vezirköprü’den Sn. Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajlar kuşkusuz 17 ilçemizle birlikte Samsun’umuz ve 81 ilimizde bu yola baş koymuş fedakâr teşkilat mensuplarımız için yeni hedefler ve daha çok gayret anlamına gelmektedir. Şehrimizi ve ülkemizi 2023 ve ötesine taşıyacak kadrolar olarak hedeflerimize ulaşana dek azimle ve kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

“19 yıldır, büyük dönüşümlerin öncüsü Sn. Cumhurbaşkanımızın ardında, inandığımız yolda omuz omuza yürüyoruz.” diyen Karaaslan, “Bizler, milletimizin emanetini omzuyla birlikte yüreğinde taşıyan, unvanları değil, milletimizin gönlündeki yeri en yüksek makam bilenler olarak ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın değişim ve dönüşüm yaşadığı, tarihi bir dönüm noktası olarak ifade edebileceğimiz bu dönemde etkilenen değil etkileyen olmaya, değişimin öncüsü rolünü üstlenmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin 2023’e kadar her yıl 1 milyon yeni üye hedefinden de bahseden Karaaslan, “Tüm illerimiz, yeni üyeleri teşkilatlarımızla buluşturmak için adeta birbiriyle yarış içinde, bu anlamda bir seferberlik ilan edilmiş durumda. Samsun’umuzda da bu hedef doğrultusunda yeni üyeler ailemize katılmaya devam ediyor. Samsun’a yakışır şekilde 55 bin üye hedefimize ulaşana kadar çalışmamızı kesintisiz sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Karaaslan, “Bayrağı devreden İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerine teşkilatımıza katkıları vesilesiyle gönülden teşekkürlerimi sunuyor, görevi devralan ve taze bir heyecanla yeni bir başlangıç yapan İlçe Başkanlarımıza ve tüm yol arkadaşlarımıza başarılar diliyor, kongrelerimizin ilçelerimiz, Samsun’umuz ve teşkilatlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber