Samsun’a Model Fabrika kuruluyor

Samsun’a Model Fabrika kuruluyor
29.03.2022
140
A+
A-

Samsun’da kurulması planlanan Model Fabrika’nın bilgilendirme toplantısı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ RektörüYavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.mahmut Aydın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcısı Hülya Öztoprak Yılmaz, kurum, kuruluş ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Model Fabrikaların klasik endüstriyel üretim düzenine yeni bir üretim tarzı getiren, tamamen akıllı teknolojilerin verimli ve yoğun bir şekilde kullanıldığı bir yer olduğunu ifade eden Samsun Valisi Dağlı, “Model Fabrikalarda yaklaşık olarak %65 uygulamalı, %35 kuramsal eğitimden oluşacak şekilde, en kalıcı öğrenme yöntemi olan deneyimsel öğrenme ilkelerine dayalı programlar benimsenmektedir. Bu sayede katılımcılara, uygulama senaryoları üzerinden verimli ve verimsiz üretimi aynı ortamda deneyimleme ve sonuçlarını gözlemleme fırsatı sunulmaktadır. Fabrikaların en önemli faaliyet alanları arasındaki Öğren–Dönüş Programları kapsamında firmalarda 4 ay süren yerinde danışmanlık programları, geniş veya daha özelleşmiş kitleye hitap eden farkındalık seminerleri, farklı modüller altında toplanan onlarca üretim başlığından oluşan bütünleşik bir müfredatın parça parça sunulduğu kısa danışmanlık ve eğitim programları bulunmaktadır. Böylesine önemli bir projeyi şehrimize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

YORUMLAR

  1. Vatan DAŞ dedi ki:

    Vitrinlerdeki modeller gibi yani, işe yaramayacak bir fabrika olacak demek.Geçen sene Havzaya açılacak baklava fabrikası ne oldu?