Samsun’a İkinci Tıp Fakültesi Kuruluyor!

Samsun’a İkinci Tıp Fakültesi Kuruluyor!
31.08.2020
163
A+
A-

Samsun’un ikinci devlet Üniversitesi olan samsun Üniversitesi Tıp Fakültesine kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan, Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ile kapatılması hakkındaki karar ile Samsun Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi kurulması kararı alındı.

118700903 1758735204292857 7569551856453908855 o 8b05586741899ac82f56

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’dan açıklam; Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan 2916 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Samsun Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Karardan duydukları memnuniyeti belirten Karaaslan, Samsun’a ikinci Tıp Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte şehrin yeni kazanımlar elde edeceği bir sürece gireceğini ifade etti. Samsun Milletvekilleri olarak şehrin her alanda gelişimini destekleyecek çalışmalarda bulunduklarını, Samsun’u Türkiye’nin parlayan yıldızlarından yapma hedefiyle yoğun bir mesai ortaya koyduklarını belirten Karaaslan, “Yarım asra yakın süredir hizmet veren Ondokuz Mayıs Üniversitemiz ve 2018 yılında kurulan Samsun Üniversitemiz kısa zamanda akademik katkısının yanında şehrimizin her yönden gelişimine destek sunmaktadır. Açılan yeni bölümlerle, şehrimizin yükseköğretimdeki kalite ve etkisi daha da artmaktadır. Samsun Üniversitemizin, büyüme hedefleri doğrultusunda planladığı yeni fakülte, yüksekokul, bölüm ve programların açılması için gerekli çalışmalar sürmektedir. Bizler de AK Parti Samsun Milletvekilleri olarak tüm sürecin takipçisi olduk; öğrencilerimiz, üniversitelerimiz ve hemşehrilerimiz için el birliğiyle ve ortak akılla çalışmaya devam ediyoruz. Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Ondokuz Mayıs Üniversitemizin bu alandaki tecrübesinden faydalanarak örnek bir işbirliği ortaya koyacağına, Samsun’un sağlık şehri kimliğine de önümüzdeki dönemde katkı sunacak önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Samsun Üniversitesi bünyesinde kurulması kararı alınan Tıp Fakültesi’nin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Samsun’umuza verdiği değerden dolayı Sn. Cumhurbaşkanımıza tüm hemşehrilerimiz adına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber