resim yükle

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Kutlama Mesajı yayımladı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Kutlama Mesajı yayımladı
28.10.2022
A+
A-

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Kutlama Mesajı yayımladı.

 Vali Doç. Dr. Zülkif DAĞLI; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk adımı atılan Millî Mücadele’nin zaferle neticelenmesinin ardından, Büyük Önder Atatürk’ün Türk milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare şekli olarak ifade ettiği Cumhuriyetimizin 99’ncu yıl dönümüne ulaşmanın onurunu ve haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet, kardeşlik üzerine inşa edilmiş ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, eşit haklara sahip vatandaşlar olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.

Tarihte eşine az rastlanır bir destanla, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlarda ve hangi kahramanlık destanlarıyla kurulduğunu gelecek nesillere aktarmak öncelikli görevlerimiz arasında olmalıdır.

Atatürk’ün aziz milletimize en büyük emaneti olan Cumhuriyet’in erdemlerine, kazanımlarına ve temel haklarına sahip çıkarak sonsuza dek yaşatmak, ülkemizin aydınlık geleceği için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’ncu yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanımızın savunması ve bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizin ve yüce Türk milletinin tüm bireylerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını en içten duygularımla kutluyorum dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber