Site Rengi

Samsun Öğrenci Yurtları Karantina İçin Boşaltıldı

Samsun Öğrenci Yurtları Karantina İçin Boşaltıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle uçuş yasağı konulan ülkelerde bulunan Türk öğrencilerin yurda dönüş işlemlerinin tamamlandığını ve 3 bin 358 öğrencinin ülkeye getirilerek karantinaya alınacağını açıkladı.

Yurda getirilen öğrencilerin karantina için Samsun ve Sakarya’da bulunan yurtlara yerleştirileceğini açıklayan Bakan Çavuşoğlu, “3 bin 358 öğrencimiz, 7 ülkeden temsilciliklerimize başvurdu. Suudi Arabistan’dan hiç başvuru olmadı. BAE’den sadece 1 başvuru var. Yarından itibaren öğrencilerimizi ülkemize getirmeye başlayacağız. Öğrenciler geldikten sonra 14 gün karantinaya tabi tutulacaklar. Bu konuda kesinlikle taviz vermiyoruz. Kendi sağlıkları, tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızın sağlığı ve sağlık çalışanlarımızın sağlığı için bunları yapmak zorundayız.” Dedi.

Bakan Çavuşoğlu, yurda getirilen öğrencilerin karantina sürelerini  Samsun ve Sakarya’daki yurtlarda geçireceğini ve öğrencilerin 14 gün süre boyunca sağlık testleri ve diğer ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.