Samsun MHP tepetaklak

Samsun MHP tepetaklak
13.11.2019
283
A+
A-

Samsun MHP’de Taner Tekin’in “Cumhur İttifakı” ruhuna aykırı söylemleri gerekçesi ve dönemin Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ile sosyal medya üzerinden girdiği polemik üzerine yerel seçimlerden kısa süre önce görevden alınmıştı.

Samsun’un merkez ilçeleri olan İlkadım, Atakum ve Canik ilçe başkanları Taner Tekin’in yerine atanan Abdulah Karabıçak ile birlikte hareket etmediği iddia edilmişti. Görevden alına Taner Tekin ile hareket ettikleri iddia edilen ilçe başkanları Milliyetçi Hareket Partisi’nin ruhuna ve Cumhur ittifakı ruhuna zarar verecek durumlarda bulunmadıklarını ifade etmişlerdi.

Abdullah Karapıçak’ın MHP Genel Merkezi’ne İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın Taner Tekin ile hareket ettiklerini rapor etmesi 3 ilçe başakanının görevden alınmasına yol açtı.

Bugün MHP Genel Merkezi tarafından MHP Samsun İl Başkanlığına İlkadım İlçe Başkanı İkram Eldemir, Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın görevden alındıkları tebliğ edilirken Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı görevden alınmayı bayrak ve nöbet değişimi olarak nitelendirildi.

İşte O açıklama;
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığından İlçe Başkanlıklarıyla ilgili 3 ilçede nöbet değişimi oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından yapılan açıklamada “uyumlu çalışma” başlığıyla “Milliyetçi Hareket Partisinde uyumlu ve teşkilatların her açıdan belirlenen hedeflere ulaşma çalışmalarında 3 ilçemizde bir bayrak değişimi yaşandı. İlkadım, Atakum ve Canik İlçelerinde gerçekleşen fesihler ve eş zamanlı olarak 3 ilçemize atamalar gerçekleştirildi. Fesih sonrası görevden alınan İlçe Başkanlarımıza ve Yönetim Kurullarına çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak değişimidir. Yeni atanan İlçe Başkanlarımız ve Yönetim Kurulları için sıkı çalışma gerektiren bir dönem başlıyor. Yeni atanan 3 İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile birlikte tüm ilçe teşkilatlarımızla sıkı bir çalışma sürecine gireceğiz. Görev yapan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurullarına teşekkür ediyorum. Yeni atanan İlçe Başkanlarımıza ve Yönetim Kurullarına da başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan açıklamada Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım İlçe Başkanlığına Özcan Kınalı, Atakum İlçe Başkanlığına Murat Akoğlu, Canik İlçe Başkanlığına ise Mustafa Kılıç İlçe Başkanı olarak atandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.