Samsun İYİ Parti’den Hasan Uzunlar’a tepki

16.08.2020
57
A+
A-

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına hakaret eden Hasan Uzunlar’a tepki göstererek bir basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy yaptığı açıklamada, “Bütün dünyada son yüz yılın en büyük lideri olarak saygı duyulan , bugün varlığını borçlu olduğumuz Cumhuriyet ve onun değerlerini  büyük zaferler kazanarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına , onu savunan siyasi partilere ve bu ülkede  kardeşçe yaşamak için duruşunu tavrını ebediyete intikal etmiş  büyüklerimiz için gösteren duyarlı vatandaşlara inat , kendini bilmez bir şekilde hakaretler eden  ve sonrasında daha da küçülüp niyeti ve suçu ortada  iken inkar eden bir şahsiyetin gündemi meşgul edecek şekilde birden fazla mevkide görevlendirilmesi bizleri ziyadesi ile üzmüştür.

Gerek Cumhur İttifakı ortağına , gerek partimize olmayacak sözleri de sarfeden bu kendini bilmez şahsiyetin kendi partisinde bile tepki ile karşılanan tutumuna rağmen mahkemece onanmış 10 aylık cezasını görmezden gelerek bu görevlere atanması . bu görevi veren kişilerin de aynı düşünceyi benimsediği ve desteklediği sonucunu çıkarır. 

Başkalarına her türlü iftira ve hakaretleri  ödüllendirip , kendilerine en küçük haklı eleştiride bulunanlara yaşama şansı vermeyen bu düşünce yapısı bilmelidir ki değerlerini hiçe sayanların bu toplumun ahengini bozup huzurunu kaçırmaya hakkı yoktur . Bugüne kadar her fırsatta Kurucu değerler ile sorunu olduğunu hissettiren ve tarihi çarpıtarak yalan ve iftiralar ile siyaset yapmayı marifet sayanlara bu dünyada huzur hakkı ödeyebilirsiniz ama yediğiniz hakların sözde inandığınız fani dünyada size bir huzur vermeyeceği aşikardır . 

Tavsiyemiz bir an evvel bu yanlışınızdan dönün ve Kurtuluş mücadelesini veren bu şehri daha fazla gerip huzursuz etmeyin” diyerek sözlerine son verdi.                                                                 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber