resim yükle

Samsun büyük buluşmaya hazırlanıyor

Samsun büyük buluşmaya hazırlanıyor
06.07.2022
A+
A-

Bu yıl 5’incisi Samsun’da gerçekleştirilecek TEKNOFESTKARADENİZ festivaline ilişkin hazırlıklar devam ediyor. 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenecek dünyanın en büyük ‘Havacılık, Uzay ve Teknoloji’ festivalinin hazırlıkları kapsamında Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Samsun’da faaliyet gösteren seyahat acenteleri ve TEKNOFESTKARADENİZ özelinde çalışmalar yürüten Kalıcı İzler Komisyonu ile toplantılar gerçekleştirildi.

Misafirlerimiz Samsun’un Zengin Kültürüne Şahitlik Edecek

Yüz binlerce katılımcının Samsun’a geleceğini ve şehrin güzelliklerine şahitlik edeceğini vurgulayan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “TEKNOFESTKARADENİZ dolayısıyla şehrimize gelecek olan katılımcılar, yarışmacılar ve teknoloji severler ilimizin kültürünü, doğasını, tarihini ve mutfağını deneyimleme imkanı bulacak. Bizler de bu anlamda önemli sorumlulukları olan seyahat acenteleri ile yürütülen çalışmalar hakkında bir araya geldik. Şehrimize gelecek olan misafirlerimizin en konforlu şekilde ağırlanmaları ve ilimizin zengin kültürünü ve eşsiz güzelliklerini yaşamaları için doğru bir planlama ve etkin tanıtım yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Festivale iki aydan az süre kala gelecek dönem için yol haritası ve yürütülen çalışmaların somut çıktılarının hangi aşamalarda olduğunu istişare ettik.” dedi.

Gençlik Şehri Samsun, Bilim ve Teknoloji de İddialı

Önemli projelere imza atan Kalıcı İzler Komisyonu ile verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Dağlı, “Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022 kapsamında ilimize kazandırılacak Bilim Vezirköprü, Bilim Çarşamba, Bilim Samsun, Canik ve Samsun Keşif Kampüsü inşaat çalışmalarının son durumunu Kalıcı İzler Komisyon toplantısında değerlendirdik. Faaliyete geçmesiyle birlikte yeni matematik, bilim, astroloji, fizik, kimya, eğitim ve deney atölyeleri gibi birçok seçeneğin yer alacağı bilim merkezleri ve keşif kampüslerimizde gençlerimizin ve çocuklarımızın konforlu ve modern ortamlarda çalışmalarına olanak sağlayacağız. Aynı zamanda sosyal donatı alanlarımız ile bu merkezlerimizin yeni buluşma alanları olarak görülmesini hedefliyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.