Samsun Barosu’undan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Açıklaması

Samsun Barosu’undan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Açıklaması
04.10.2022
A+
A-

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Fatma Suğanlı, insanların olduğu gibi can dostların da haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyledi.

Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından tarafından yapılan ortak açıklamada, “Sessiz canlılara ses olmak, onları savunmak adına, onlara zarar veren kişilere karşı her türlü hukuki-cezai süreci takip ederek gerekli cezaların alınmasını sağlamak ve onlara daha güzel bir yaşam alanı tesis etmek en büyük görevimizdir” dedi.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Suğanlı tarafından okunan basın açıklamasında;

“İnsanların haklarını nasıl savunuyorsak hayvan haklarını korumak ve savunmak da bizim görevimiz olmalıdır. Zira bizler hayvanların da koruyucusu, haklarının savunucusuyuz. Bu sessiz canlılara ses olmak, onları savunmak adına, onlara zarar veren kişilere karşı her türlü hukuki-cezai süreci takip ederek gerekli cezaların alınmasını sağlamak ve onlara daha güzel bir yaşam alanı tesis etmek en büyük görevimizdir. Rahat yaşam alanları, besleme ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için de tüm özverimizle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda kanunun kendisine yüklediği ödevleri yerine getirmekle mükellef yerel yönetimler ve kurumların görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz. Özellikle belediyelerin bu konuda daha özverili çalışmalarını bekliyoruz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber