Samsun ADD’den Akit TV’ye Suç Duyurusu

Samsun ADD’den Akit TV’ye Suç Duyurusu
01.09.2020
63
A+
A-

ADD Samsun Şubesi, Akit Tv’nin Zafer Bayramı’nda devlet protokolünün Anıtkabir’de bulunduğu sırada yaptığı canlı yayın esnasında yaptığı saygızılık karşısında suç duyurusunda bulundu. 

Yapılan açıklamada; Bilindiği gibi, 1 Eylül Dünya Barış Günüdür… Milletçe ve devletçe, çağdaş dünyanın ayrılmaz ve saygın bir üyesi olarak, yaşamımızı borçlu olduğumuz; Kurtarıcımız ve Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK: “yurtta barış, dünya da barış” felsefesinin yaratıcısıdır. Bu felsefeyi, kendi yaşamının öznesi yapmış bir büyük liderdir… Dünya ve tarih, Büyük Atatürk’ün barışçıl yönünü saygıyla kabul etmiştir.

 

UNESCO’nun tarihi kararı ve Atatürk’ü tanımı bunun en iyi kanıtıdır: “Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu.”

 

Ülkemizde, demokrasinin ve özgürlüklerin varlık nedeni olan, Cumhuriyet Devrimi’nin yaratıcısı, Büyük Atatürk’e saygısızlık insanlığa, tarihe ve dünyaya saygısızlıktır. Türk Milleti’ne saygısızlıktır… Kabul edilemez…

 

Türk Milleti’ni yok olmaktan ve esaretten kurtaran, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünde, AKİT TV’nin Atatürk’e yapmış olduğu saygısızlığı, hiçbir bahane açıklayamayacaktır. Bilinçli ve planlı bir şekilde yapılan bu saygısızlığa karşı, 1 Eylül Dünya Barış Gününde, bugün, eş zamanlı olarak, tüm yurtta saat 15:00’de suç duyurusunda bulunacağız.

 

Toplumsal barış için herkesin üzerine düşeni yapması bir zorunluluktur. Toplumsal barışı korumanın yolu, toplumun yani, milletin değerlerine saygı duymaktan geçer. Atatürk, Türk Milleti’nin en büyük değeridir. Büyük Atatürk’e yapılan saygısızlık, toplumsal barışı sabote etmek demektir. Bu nedenle, tüm yetkilileri ve ilgileri bir kez daha uyarıyoruz denildi.

8ri5c9

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber