Salıpazarı’nda Hükümlüler Cezalarını Belediyede Çekecek

Salıpazarı’nda Hükümlüler Cezalarını Belediyede Çekecek
15.11.2021
38
A+
A-

Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlüler için işbirliği protokolü imzalandı. 

 Hükümlülerin topluma kazandırılması ve topluma verdiği zararı kamu hizmetinde ücretsiz çalışarak geri ödemesi için kamu hizmeti cezası kapsamında Belediye ile Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

 Yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, kamu hizmeti cezası kapsamında hükümlüler cezalarını Belediye bünyesinde kamu yararına çalışarak çekecek. İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından açıklama yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, çok isabetli bir uygulama olduğunu ifade ederek “Gerçekten çok isabetli bir uygulama çünkü mahkûm olan insanlar uzun süre tamamen kendilerini toplumdan tecrit ettiğinde tekrar topluma adapte olmaları çok kolay olmuyor. Bu kişilerin kamu adına faydalı işler üretmeleri hizmet yapmaları hem kamunun menfaatini hem de o şahısların psikolojik olarak da kendilerini bu mahkûm hayatından sonraki topluma adapte olmaları bakımında da çok faydalı olacaktır. İnşallah hem onlar için hem kamu kurumları için verimli bir proje olacaktır.Böyle bir projede bizde Salıpazarı Belediyesi olarak seve seve yer almak istedik” dedi.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber