Şahin: Medyamızla gurur duyuyoruz

Şahin: Medyamızla gurur duyuyoruz
07.12.2023
A+
A-

Şahin: Medyamızla gurur duyuyoruz

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Atılım Üniversitesi’nde “Cumhuriyetin 100. Yılında Görsel ve İşitsel Medya” konulu konferans verdi. Şahin, konuşmalarında Türk medyasının bugünkü durumunu değerlendirdi. Gerçekleştirilen konferansa; Üniversite Mütevilli Heyet Üyesi Zerlin Zaim, Rektör Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mithat Üner, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

80105cc1 0418 48ff b110 220a520fbf95

RTÜK’ün sorumluluk alanında 1250 radyo ve televizyon kuruluşu var

Milli mücadele döneminde özellikle yerel basının önemine vurgu yapan Şahin, günümüzde ulusal ve bölgesel çok güçlü bir Türk medyasının bulunduğuna işaret etti. RTÜK’ün sorumluluk alanında olan 1250 radyo ve televizyon kuruluşu olduğunu aktaran Şahin, Üst Kurul olarak görsel ve işitsel medyayı düzenleme ve denetleme görevinin aralıksız devam ettiğini anlattı. Lisanslama süreçlerinden, denetimlere kadar ayrıntılı bilgiler veren Şahin, öğrencilerin merak ettiği soruları da cevaplandırdı.

Konferans, anı fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

e7104c5e 2ee7 4ccc a4ce f60b658cfdf2

6498d475 aeb5 4ac7 9124 da332603faff

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber