Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “İyileşen vakalarımız var”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “İyileşen vakalarımız var”

Sağlık Bakan Fahrettin Koca koronavirüs hakkında yeni açıklamarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca toplam test sayısının 20 bin 345, olduğunu tanı sayısınında 1236, olduğunu ifade etti. Kaybedilen hasta sayısının 30 açıkladı.

Sağlık Bakan Fahrettin Koca koronavirüs hakkında konuşmasının başında  “Büyüklerimize sesleniyorum, onların koronavirüsten etkilenmemelerinde bizler sorumluluk sahibiyiz. Ailelerinizin size ihtiyacı var. Torunlarınızın sevgi ve ilginize ihtiyacı var. Sizde bu seferliğe mahsus evde kalma öğüdünü riske atmayın. Dünyayı etkileyen bu salgında mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz dedi.

Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin dünyada baştan beri çok farklı olduğunu söyledim. Koronavirüse karşı koyduğumuz dayanışmanın neredeyse örneği yok. STK’lar, kültür, iş dünyası bu mücadelenin aktörleri hallerine geliyor. Zamanımızı evde geçirme çağrımız giderek karşılık buluyor.

Kadınlar tedbirler konusunda ikna kahramanımız. Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içerisindeyiz. İnsan kaynağımız yeterli. Kadromuza 32 bin personel dahil ediyoruz. Bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin 3 aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 olacak şekilde yapılacaktır.

İyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı da gün ve gün açıklayacağız. İyileşen hastaların sayısının fazla olduğunu belirtmek istiyorum. Çin’de kullanılmış olan özel bir ilaçtan sonuç alındığı iddiası var. Yoğun bakım hastalarında iyileşme sürecinin 11 günden 4 güne düşürüldüğü belirtilen ilacı Çin’den getirdik” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapıyor

Haber Has paylaştı: 23 Mart 2020 Pazartesi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.