Rektör Ünal, OMÜ’nün Büyük Bağışçılarından İş İnsanı Aşcı’yı Ziyaret Etti

Rektör Ünal, OMÜ’nün Büyük Bağışçılarından İş İnsanı Aşcı’yı Ziyaret Etti
24.06.2021
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, İstanbul’daki temasları kapsamında Astaş Holding Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Kaya Aşcı’yı ofisinde ziyaret etti.

Nezaket ziyaretinde Rektör Ünal, Bafralı hayırsever İş İnsanı Kaya Aşcı’ya bugüne kadar OMÜ’ye yaptığı bağışlar ve yatırımlar için teşekkür ederek Üniversite hakkında bilgiler verdi. Görüşmede ayrıca Rektör Ünal, geleceğe yönelik projelerin ve yatırımların arttırılmasına dair fikir ve görüş teatisinde bulunduğu İş İnsanı Aşcı’ya OMÜ’nün eğitim alanında yaptığı revizyon ve proje çalışmalarından bahsetti.

Rektör Ünal “Samsun marka şehir olma iddiası ve hedefine sahip”

Marka şehir olma iddiası ve hedefine sahip Samsun’un potansiyelini tüm paydaşların eşliğinde dışarıya aktarmak ve tanıtmakla yükümlü olduklarına işaret eden Rektör Ünal, kentin imajının geliştirilmesi, yatırımların kente yönelmesi hususunda çaba gösteren Samsun sevdalısı Kaya Aşcı’ya bu uğurdaki girişimleri ve katkıları için teşekkür etti. 

Bağışçı Kaya Aşcı “Samsun’u vitrine çıkarma kararlılığını taşıyoruz”

İş insanı Kaya Aşcı ise Rektör Ünal’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek birlik ve beraberlik ruhuyla Samsun’u İstanbul’da layıkıyla temsil etmeye çalıştıklarını söyledi. Samsunluların iş ve güç birliğini tesis edip hemşehrilik ve gönül bağlarını kuvvetlendirme amacında olduklarında kaydeden Kaya Aşcı, eğitim ve kültür çalışmaları ile sosyal etkinliklerle Samsun’u daima vitrine çıkarma kararlılığını taşıdıklarının altını çizdi.        

Samsun’a selamını gönderip saygılarını ileten hayırsever Aşcı, OMÜ’nün bütün çalışanlarıyla omuz omuza vererek, geleceğe uzanacağına inandığını vurgularken Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ve ekibine başarılar diledi. 

Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

İş insanı Aşcı, OMÜ’ye yaptığı bağışlarla eğitime büyük destek veriyor

Türkiye’nin önemli holdinglerinden biri olan Astaş Holding, merhum İş İnsanı Şevket Aşcı’nın adını taşıyan OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesini eğitime kazandırdı. Bunun yanı sıra, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde kamusal binalarda yaygınlaşmaya başlayan kış bahçesi de Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa Astaş Holding tarafından OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesinde hayat buldu.

OMÜ Ziraat Fakültesine de bağışlarda bulunan Kaya Aşcı, onur konuğu olarak birçok kez Üniversitede ağırlanmış ve öğrencilerle bir araya gelerek onlara bazen duygulu, bazen de esprili bir dille hayat öyküsünden söz etmişti.

Türkiye’nin önemli holdinglerinden biri olan Astaş Holding

Astaş, uluslararası alanda ticaret yapmak üzere Vedat Aşcı tarafından 1980 yılında Almanya’da kuruldu. Türk ekonomisinin hızla büyüyen güçlü sektörlerinden biri olan tekstil ve hazır giyim sektörüne katkı sağlamak üzere İstanbul’da da faaliyete başladı. İzmir, Denizli, Bursa, Mersin, Samsun, Adana ve Ankara’daki şubeleri ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki hizmet noktaları ile ağını genişletti. Dünyanın en çok tercih edilen tekstil makineleri üreticilerinden Juki, Assyst, Bullmer ve Veit gibi birçok önemli markanın Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde temsilcisi oldu. İstanbul ve Bodrum’da iş ve yaşam merkezleri, otel ve rezidanslar gibi birçok mimari projeyi hayata geçirdi. Astaş Holding Gayrimenkul, Turizm ve Tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en önemli holdinglerinden biridir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber