Rekor kıran yelkencileri limanda karşıladı

Rekor kıran yelkencileri limanda karşıladı
15.01.2024
A+
A-

Fenerbahçe Doğuş Yelken Ekibi, rekor kırmak için Artvin Hopa Limanı’ndan başladığı Türkiye turunu Hatay İskenderun Limanı’na vararak tamamladı.

1600 mil mesafeli deniz seyrini tamamlayan ekibi, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek karşıladı….

14012024173738 25743 95275

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi sporcuları, Doğuş Grubu’nun öncülüğünde Türkiye Yelken Federasyonu tarafından organize edilen 4 kişilik Türkiye Turu Rekorunu kırarak bir ilke imza attı. 3 Ocak’ta Karadeniz’in en doğusu Artvin Hopa’dan başlayan 1600 mil mesafeli deniz seyri, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna, Hatay İskenderun‘a kadar uzandı. Sinop, İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmaris Knidos Feneri ve Kıbrıs Zafer Kayalıkları gibi önemli noktaları içeren tur, İskenderun’daki balıkçı barınağında son buldu. Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi, bu turu hiç durmadan, rüzgârın gücüyle 10 gün 2 saat 47 dakikada tamamlayarak rekor kırdı.

“TAKDİRE ŞAYAN BİR BAŞARI”

Ekip, İskenderun Limanı Balıkçı Barınağı’nda Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, aileleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Daha sonra İskenderun Yelken Kulübü’nde düzenlenen plaket törenine katılan kafileye, Türkiye Turu Rekoru plaketini Kaymakam Demiryürek takdim etti. Sporcuları tebrik eden Kaymakam Demiryürek, “10 gün 2 saat bir sürede büyük bir güzergahı, kış koşullarında kat ettiler. Şimdi İskenderun’dayız. Takdire şayan bir işe imza attılar, kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber