resim yükle

Ramazan Ayında 1555 aileye erzak ulaştı

Ramazan Ayında 1555 aileye erzak ulaştı
24.04.2021
A+
A-

Atakum İlçesinde gerçekleştirdikleri sosyal projelerle takdir toplayan Atakum Şehir Platformu, bu Ramazan Ayında da 1555 aileye ulaşarak gıda erzaklarını teslim etti.

Samsun’un Atakum İlçesinde hizmet veren Atakum Şehir Platformu, Ramazan Ayı kapsamında başlattığı yardımlaşma kampanyası kapsamında, 1000 aileye erzak kolisi, 555 aileye de 100’er TL’lik market alışveriş kartı ulaştırdı.

Platformun geçtiğimiz sene hizmet vermeye başladığını ve dernekleşerek büyük bir aile haline geldiğini söyleyen Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil, “İlçesi için bir şeyler yapmak isteyen, bunun için de hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan insanlardan oluşan bir yapımız var. Bu kapsamda geçtiğimiz Ramazan Ayında ve devamındaki önemli paylaşım kampanyalarına imza atmıştık. Bu sene de aynı heyecan içerisinde, hayırsever dostlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında bir köprü kurduk. 1000 aileye, tamamı yerel esnafımızdan alınmış ürünlerden oluşan erzak kolilerini teslim ettik. 555 aileye ise farklı süpermarketlere ait alışveriş kartlarını ulaştırdık. Hem de tek bir ailenin yüzünü dahi göstermeden, kapılarına kadar teslim ederek bunu yaptık” dedi.

İki yıldır Ramazan Ayı’nın pandemi süreciyle birlikte yaşandığına dikkat çeken Erkut Erbil, “Bu zorlu süreçte, olan olmayanla paylaşmalı. Ne yazık ki işyerleri kapanıyor, insanlar işsiz kalıyor. Covid-19 virüsünden korunmak için mücadele veren insanlarımız, bir yandan da evine ekmek götürmenin savaşını veriyor. Bu şartlar karşısında duyarsız kalamazdık. Bize destek olan, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini bir nebze de olsa güldürmemizi sağlayan tüm destekçilerimize teşekkkür ediyoruz. Platformumuzun üyesi olan ve yardım kolilerini teker teker kendi elleriyle sabahlara kadar hazırlayan dostlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Bu birlik ve beraberlik ile şehrimize örnek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber