Öztürk Yılmaz’dan şok eden Ayasofya iddiası

Öztürk Yılmaz’dan şok eden Ayasofya iddiası
25.01.2024
A+
A-

26. ve 27. dönem Ardahan Milletvekili ve Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’dan gündeme bomba gibi düşecek iddia: “Ayasofya’nın yarısı Yunanistan’a verilmiş olabilir.”

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Yılmaz, Ayasofya’nın yarısının Yunanistan’a verilmiş olabileceği iddiasında bulunarak, kamuoyunun bu iddianın üzerinde durmasını istedi.

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları aktardı; “Siyasal İslamcılar yıllarca Ayasofya’nın müzeden camiye çevrilmesini istediler. O propagandayı yapanlar şuanda sus-pus Ayasofya’da ne olduğunu ya biliyor konuşmuyor, yâda bilmiyorlar. Çünkü tadilat yapıyoruz diye Ayasofya’yı uzun bir süre ibadete kapattılar.

Oysaki Ayasofya’daki tadilat bitti. Ayasofya’nın sadece alt katı ibadete açıldı. Üst kısmı yabancıların oldu. 25 erou giriş fiyatı belirlediler. Ama siz bu parayı verseniz bile Ayasofya’nın üst katına yani müze kısmına çıkamıyorsunuz. Orası sadece yabancılara ayrılmış. Yani Ayasofya’yı Türklere kapattılar. Yaklaşık bir ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’ı ziyaret etti.

Hani bir gece ansızın geliriz dediği Yunanistan’ı. Üstelik bu Yunanistan Ayasofya’nın ibadete açılması konusundan en sert muhalefeti yapan ve dünyayı bize karşı hareket geçiren ülkedir. Şimdi ben soruyorum bu konu orada görüşüldü mü? Cumhurbaşkanı Ayasofya’nın bir bölümünü biz kullanalım.

Bir bölümünü de gelin siz kullanın dedi mi? Benim bu konuda şüphelerim var. Bunu şimdi öğrenemeyeceğiz belki ama bir gün mutlaka bu konu gün yüzüne çıkacaktır. Ben tarihe not düşmek için bu bilgiyi kamuoyu ile paylaşma gereği duydum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber