Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak
21.01.2023
63
A+
A-

Orman Genel Müdürlüğü tarafından iki farklı iş ilanıyla 1.377 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü, yayımladığı iki farklı ilanda toplamda 1.377 personel alımı yapacak. Bu ilanlardan birinin başvuruları başlarken diğer ilan için alımlar 26 Ocak 2023 tarihinde başlayacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR
Orman Muhafaza Memuru: 1128 personel Orman Mühendisi: 249 personel ORMAN MUHAFAZA MEMURU Bu kadro için toplamda 1.128 personel alımı yapılacak. Adaylar başvurularını 2022 KPSS P93 puan türüyle yapacak. Başvuru yapabilmek için bu puan türünden en az 65 puan alma şartı bulunuyor. Adayların Orman muhafaza memuru kadrosuna başvuru yapabilmesi için Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olması gerekiyor. Başvurular 26 Ocak-6 Şubat 2023 tarihleri arasında online olarak Kariyer Kapısı üzerinden yapılacak.

ORMAN MÜHENDİSİ
Bu kadro için toplamda 249 Orman mühendisi alımı yapılacak. lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar için 2022 KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Adayların başvuru yapabilmesi için Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekiyor. 15 Ocak itibariyle başlayan başvurular 25 Ocak 2023 tarihinde sona erecek.

(Kamubülteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber