Ondokuz Mayıs Üniversitesinde 18 Öğretim Elemanı 4 İdari Personel Açığa Alındı

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde 18 Öğretim Elemanı 4 İdari Personel Açığa Alındı
29.07.2016
208
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde çeşitli akademik unvanlara sahip 18 öğretim elemanı ile 4 idari personel daha görevden uzaklaştırıldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) çeşitli akademik unvanlara sahip 18 öğretim elemanı ile 4 idari personel daha açığa alındı.

OMÜ Genel Sekreteri Selahattin Özyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soruşturma çerçevesinde üniversitede ilk etapta çeşitli akademik unvanlara sahip 23 öğretim elemanı hakkında açığa alma kararı verildiğini, şimdi de 18 öğretim elemanı ile 4 idari personelin daha görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

OMÜ’de FETÖ ile bağlantılı oldukları şüphesi ile sürdürülen araştırmanın devam ettiğini bildiren Özyurt, hiç kimsenin mağduriyet yaşamaması için azami özen gösterildiğini vurguladı.

Selahattin Özyurt, “OHAL sürecinde üniversitemizde herhangi bir zafiyetin olması söz konusu olamaz. İnceleme ve soruşturma sürecimiz devam ediyor. Devletimizin ilgili kurumlarıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Araştırma, inceleme ve soruşturmamız adaletli şekilde yapılacaktır.” ifadesini kullandı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber