OMÜ’lü Akademisyenler ve Öğrenciler Fabrikalarda İncelemelerde Bulundu 

OMÜ’lü Akademisyenler ve Öğrenciler Fabrikalarda İncelemelerde Bulundu 
29.03.2022
31
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hemşirelik Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri, ‘Halk Sağlığı Hemşireliği İntörn Uygulamaları’ dersi kapsamında iş ve işçi sağlığına ilişkin fabrikalarda çalışan işçileri yerinden incelemek ve değerlendirmek amacıyla Samsun Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Seral Ev ve Tekstil Fabrikası, Uzman Cerrahi Aletler Fabrikası ve Ulusoy Un Fabrikasına ziyarette bulundu. 

Ziyarete 30 öğrencinin yanı sıra Prof. Dr. İlknur Aydın Avci, Doç. Dr. Birsen Altay, Dr. Öğretim Üyesi Figen Çavuşoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Özge Öz Yıldırım, Arş. Gör. Mehmet Korkmaz, Arş. Gör. Dilek Çelik Eren, Arş. Gör. Mesiya Aydın, Arş. Gör. Emel Güven, Arş. Gör. Güven Soner ve Arş. Gör. Nevra Bıçakçı katıldı. 

Ders kapsamında, öğrenciler fabrikalarda çalışan yaklaşık 400 işçiye, kan basıncı, obezite, yeme tutumlarına yönelik sağlık taramaları yaptılar. Ayrıca, fabrikalarda iş ve işçi sağlığı açısından bulunan riskler, iş ve işçi sağlığı güvenliği için alınan önemler, kurumlarda en çok yaşanan iş kazaları ve bu iş kazalarında uygulanan prosedürler ve kurumda işçilere yönelik yapılan periyodik taramalar ile ilgili gözlem ve inceleme yaparak farkındalık kazandılar.    

Fabrikalara yapılan ziyaretten hem öğrenciler hem de ziyaret yapılan kurumlar memnuniyetlerini belirtti.   

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.