OMÜ’de yenilik

OMÜ’de yenilik
21.01.2020
83
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığında; Matematik Bölümü Mesleki Uygulama Programı için Özel Samsun Doğa Lisesi ve Üçgen Eğitim Kurumlarının katılımıyla protokol imzalandı.
Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığında gerçekleştirilen törende; Dekan Prof. Dr Emin Kasap, Üçgen Eğitim Kurumları Müdürü Hayri Esen ve Özel Samsun Doğa Lisesi Genel Müdür Yardımcısı İnci Gülüzar Bayramkaya ve kurumların eğitim görevlileri yer aldı.
Matematik Bölümü lisans programını başarıyla yürüten öğrencilerin, kendi uygulama alanlarının birinde uygulamalı deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla bir önceki eğitim öğretim yılında uygulamaya giren Mesleki Uygulama Programına bu yıl Üçgen Eğitim Kurumları ile Özel Samsun Doğa Anadolu ve Fen Teknoloji Lisesi de imzalanan protokoller ile dâhil oldular.
İmza töreninde konuşan Dekan Prof. Dr. Emin Kasap “Türkiye’de ilk defa bir üniversitenin Matematik Bölümünde böyle bir iş birliği gerçekleşti. Geçen yıl başlattığımız bu uygulamadan bizler çok memnunuz, herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından da desteklenen ve programa katılan öğrencilerin ücretlerinin YÖK tarafından ödendiği program için daha önce de Final Eğitim Kurumları, Samsun Boğaziçi Koleji, Bilgi Okulları ve Tekşen Bilişim A.Ş. ile protokoller imzalanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber