OMÜ’de Profesör ve Doçentler Gözaltında

OMÜ’de Profesör ve Doçentler Gözaltında
17.08.2016
55
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde aralarında profesör ve doçentlerin de bulunduğu 7 kişi daha gözaltına alındı
Gözaltındaki 41 zanlıdan biri savcılıkça serbest bırakıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) aralarında profesör ve doçentlerin de bulunduğu 7 kişi daha gözaltına alındı. 41 zanlıdan biri savcılıkça serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, dün Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ile Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen operasyon genişletildi.

Soruşturma kapsamında Mühendislik Fakültesi Dekanlığından Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu, İksadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığından Doç. Dr. Süleyman İç, Diş Hekimliği Fakültesinden Doç. Dr. İsmail Şener, Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğünden Yrd. Doç. Dr. Osman Salış, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında memur Ali Rıza Aydın, Terme Meslek Yüksekokulunda memur Hatice Bilikçi İnce ve Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunda okutman Fatih Karataş da gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan OMÜ Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi Dekanlığında görevli Yrd. Doç. Ali Ekin, Cumhuriyet Savcılığınca ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, dün sabah saatlerinde OMÜ’de aralarında profesörlerin de bulunduğu çeşitli akademik unvanlara sahip 34 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin odalarında ve evlerinde arama yapılmıştı.

Öte yandan kentte FETÖ’nün darbe girişimi soruşturması kapsamında bir süre önce gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ali Köse ve Celal Akça’nın yapılan itiraz üzerine tekrar gözaltına alındığı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.