OMÜ Vakfının Yeni Yönetimi belli oldu

OMÜ Vakfının Yeni Yönetimi belli oldu
30.06.2021
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfının yeni yönetimi, 2021 yılı 38. Dönem Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’yla belirlendi. 

OMÜ Vakfı Kolejinde gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Valiliği, Samsun Büyük Şehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Batuk, Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Prof. Dr. Recep Sancak ile Vakıf Başkanı Prof. Dr. İlhan Aksoy, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri ile Vakıf üyeleri katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda söz alan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, OMÜ’yü yapmak ve yaşatmak idealiyle kurulan Vakıftan, Üniversite yönetimi olarak beklentilerini dile getirdi. Özellikle eğitim konusunda Vakfın kendi standartlarını belirleyen bir yapıyı oluşturması gerektiğini kaydeden Rektör Ünal “OMÜ Vakfı Kolejinin anaokulu, ilk ve ortaöğretim kısımları kuruldu ancak lise kısmının da kurularak yapının tamamlanması gerekiyor. Dolayısıyla OMÜ’nün avantajlarını da kullanmak suretiyle OMÜ Vakfının, Samsun’da yeni bir model oluşturulması lazım.” dedi.

“OMÜ Vakfını Üniversitemiz adına bir güvence olarak görüyoruz”

OMÜ Vakfının işletmeleriyle ve materyalleriyle Üniversitede görünür olmasının önemine de değinen Rektör Ünal “OMÜ Vakfının ve temsilcilerinin Üniversitemizin birimlerinde yer almasını Üniversitemiz adına bir güvence olarak görüyoruz. “ şeklinde konuştu.

Üniversite Vakıfların eğitime ve bilime destek sunmak gibi görevleri bulunduğunu da hatırlatan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal “OMÜ Vakfının bünyesinde de böyle bir yapılanmanın ortaya çıkmasını arzu ediyoruz. Üniversitelerin varoluş sebebinin en önemli ayağı eğitim. Eğitimde kullanılan bilgi ve materyallerin de dünyadaki gelişmeler dikkate alınarak sürekli yenilenmesi gerekiyor. Üniversitelerin de kendi ürettiği bilgilerle eğitim vermesi, verdiği eğitimle ait olduğu kurumu beslemesi ve bilgiyi güncellemesi şart. Bu döngüyü gerçekleştirmediği sürece OMÜ’nün varlık nedenini gerçekleştirdiğini iddia etmek mümkün değil. Dolayısıyla OMÜ’nün üniversite sıralamasında önde yer alması için OMÜ Vakfının desteğine de ihtiyacı var. Vakıfla Üniversitenin iş birliğini ve yakın ilişkisini sürdürmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Rektör Prof. Dr. Rektör Yavuz Ünal, OMÜ Vakfını kuranları da minnetle andı.

OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. İlhan Aksoy da çalışmalarında şeffaf ve denetlenebilir bir yapı oluşturduklarını belirterek Vakfın mali ve idari yapısı hakkında bilgiler verdi.

Toplantının gündem maddelerinin ele alınmasının ardından Divan Heyetinin sandık kurulu yetkisini üstlenmesiyle seçime gidildi. Seçim sonunda OMÜ Vakfının yeni yönetimi ise şöyle şekillendi:

Asıl Üyeler                                                               Yedek Üyeler

Prof. Dr. Recep Sancak                                           Doç. Dr. Kemal Yıldızlı
Prof. Dr. İlhan Aksoy                                               Prof. Dr. Ali Bolat
Prof. Dr. Hamza Çalışcı                                           Prof. Dr. Nilüfer Özkan
Prof. Dr. İsmail Aydemir                                         Doç. Dr. Erol Terzi
Prof. Dr. Yıldıray Topçu                                           Prof. Dr. Muharrem Özcan

Kurucu Üyeler                                                         Yedek Üyeler

Ali Cüneyt Arpacıoğlu                                            Hakan Özcan
Kerem Tüfekçi                                                         Cem Süer
Süheyla Erol                                                             Sevin Derindere
Ahmet Tarık Karslı                                                   Mehmet Sirel

Denetleme Kurulu

Asıl Üyeler                                                               Yedek Üyeler

Doç. Dr. İdris Varıcı                                                  Mustafa Hilmi Duman
Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tural                                      Dr. Öğr. Üyesi Hatice Karacan Çetin
Orhan Özdemir                                                         Prof. Dr. Ebul Muhsin Doğan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber