Öğrencilerin makaleleri Fransa’ya gönderildi

Öğrencilerin makaleleri Fransa’ya gönderildi
15.01.2024
A+
A-

Öğrencilerin makaleleri Fransa’ya gönderildi

MEHMET DEMİRHAN /İSTANBUL -BHA

İstanbul Esenyurt Doçent Doktor Hüseyin Çelik Ortaokulu yedinci sınıf öğrencileri “HISTOLAB Projesi kapsamında multidisipliner tarih eğitimi odaklı tarih araştırmaları yaparak makaleler yazdılar. Öğrenci makalelerinin bildiri kitapçığı olarak birleştirildiği proje  Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanlığı’nca Fransa’ya gönderilmek üzere seçildi.

Okulun sosyal bilgiler öğretmeni Seher Hicret LİMAN koordinatörlüğünde yazılan makaleler için öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin dinleyici olarak bulunduğu bir panel düzenlendi. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler araştırma yapan öğrencilere çalışmalarıyla ilgili sorular sorarak panel tartışmasına katıldılar.

Konu hakkında açıklamada bulunan Okulun sosyal bilgiler öğretmeni Seher Hicret LİMAN HISTOLAB Projesi kapsamında öğrencilerin hazırlamış oldukları multidisipliner tarih eğitimi odaklı tarih araştırmaları makalelerinin yer aldığı bu projenin Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanlığı’nca Fransa’ya gönderilmek üzere seçildiğini söyledi. Okul müdürü Cem Samancı da bu projeyle geliştirilen öğrencilerdeki bu tarihsel gelişimi okul ikliminin bir parçası haline getirmek istediğini belirtti.

HİSTOLAB Avrupa’da tarih eğitiminin gelişimine katkı sağlamak ve tarih öğretiminde yenilikçi uygulamaları ve araştırmaları ortaya çıkarmak üzere Avrupa Birliği ile Avrupa Komisyonu tarafından 01 Mayıs 2022 tarihinde başlatılan “Ulusötesi Tarih Eğitimi ve İşbirliği Laboratuvarı” projesidir. Ogrencilerin Makaleleri Fransaya Gonderildi 2

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber