Nöbetçi fırın sistemine geçildi

Nöbetçi fırın sistemine geçildi
23.10.2023
A+
A-

Fırınlar, yeniden nöbetçi fırın sistemine geçti

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Bu hafta fırınlar yeniden nöbetçi fırın sistemine geçti.

Geçtiğimiz ay Ardahan Belediyesi meclis kararına göre nöbetçi fırın uygulaması kaldırılmıştı. Yaşanan tepkiler üzerine Ardahan Belediyesi ve fırınlar ortak karar alarak her hafta Pazar günü 2 fırının yeniden nöbetçi uygulamasına başladı. Uygulamaya vatandaşlar teşekkür etti.

 

ARDAHAN’DA FIRINLAR DENETLENDİ

Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  Gıda ve Yem Şubesi Kontrol Görevlilerince 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında tüketici menfaatlerinin korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amaçlarına hizmet etmek maksadıyla kentte ekmek üretim ve unlu mamul üretim işletmelerini denetledi.

Yapılan denetimde, söz konusu işletmelere; genel ve özel hijyen kuralları, kayıt yükümlülükleri ve faaliyet kapsamı, kullanılan hammadde ve gıda ile temas eden maddeler, gıda işletmesinde çalışan personel eğitiminin ilgili tebliğ ve yönetmeliğe uygunluğu, işletmenin istihdamı zorunlu personel çalıştırma yönüyle 5996 sayılı Kanuna uygunluğu konuları kapsamında resmi kontroller gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.